arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۳ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

شاخص کل بورس، امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۰

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه، ۱۹ تیر ماه) ۱۱ هزار و ۳۰۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه، ۱۹ تیر ماه) ۱۱ هزار و ۳۰۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد رسید.

به گزارش ایرنا، برپایه معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۸۷۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۳ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۶ واحد کاهش به ۳۹۲ هزار و ۴۸۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۱ واحد افت به ۲۵۰ هزار و ۲۷۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول هشت هزار و ۱۰۴ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ هزار و ۴۳۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد گروه مپنا (رمپنا) با ۷۶۷ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۷۶ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۲۳۸ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۹۹ واحد، توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) با ۱۹۹ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۷۸ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۱۵۸ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۱۴۸ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۴۵ واحد، باما (کاما) با ۱۱۵ واحد و توسعه صنایع بهشهر (وبشهر) با ۱۰۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۱۲۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۶۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۴۹۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۷۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۹۳۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۷۵ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۶۷ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد لیزینگ کارآفرین (ولکار)، گروه دارویی برکت (برکت)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، صنعتی غذایی کورش (غکورش)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۶۴ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۸ افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۴۲۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۳۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۰۶ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پتروشیمی مارون (مارون)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، صنعتی مینو (غصینو)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، بیمه کوثر (کوثر)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپدیس) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

نظرات بینندگان