arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۱۱۹
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۶ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

حضور «نهنگ سفید» در پنج جشنواره خارجی‎

انیمیشن «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران در پنج جشنواره بین‌المللی با دیگر فیلم‌های انیمیشن از کشورهای مختلف رقابت می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انیمیشن «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران در پنج جشنواره بین‌المللی با دیگر فیلم‌های انیمیشن از کشورهای مختلف رقابت می‌کند.

 به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «نهنگ سفید» به کارگردانی امیر مهران از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پنج جشنواره بین‌المللی با دیگر فیلم‌های انیمیشن از کشورهای مختلف رقابت می‌کند.

پانزدهمین جشنواره ریور از ۱۰ تیر تا ۳ مرداد در شهر پادوای ایتالیا، سی و هفتمین دوره کارتون کلاب از ۲۱ تیر تا ۲۷ تیر در شهر ریمینی ایتالیا، نهمین جشنواره جهانی انیمیشن «سکه طلایی» کنستانتین از ۲۱ تیر تا ۲۵ تیر در شهر نیس صربستان، ششمین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن «زبات» از ۳۱ تیر تا ۳ مرداد در شهر سیسیل ایتالیا و پانزدهمین دوره جشنواره انیمآرت از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد در جزیره هایدرا یونان پنج جشنواره‌ای هستند که انیمیشن «نهنگ سفید» در آن‌ها حضور خواهد داشت.

انیمیشن کوتاه «نهنگ سفید» که پیش از این جایزه بهترین فیلم انیمیشن را از جشنواره فیلم ورشوی لهستان و جشنواره فیلم فریمز هند کسب کرده، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

این انیمیشن کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای، تمی جهان‌شمول دارد و روایتگر تلاش مردی تنهاست که در پی یافتن دوستانی است که سالیان پیش در یک حمله هوایی از دست داده است. یک نهنگ سفید تنها نشانه‌ای است که او دارد ... .

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از نویسنده و کارگردان، تهیه‌کننده: امیر مهران، متحرک‌سازی: جلال نعیمی، طراحی فضا و کانسپت: نعیم آزاد، طراحی شخصیت: ابوالفضل برومندی، آهنگ‌ساز: پژمان خلیلی، صداگذاری و ترکیب صدا: آرش قاسمی و محمد قاسمی، افکت و کامپوزیت سه‌بعدی: مسعود تقی‌مومنی، کامپوزیت و تدوین: امیر مهران، استوری‌بورد: عمار قنبرزاده، تصحیح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان. برنا جمشیدی، مدل‌سازی سه‌بعدی: محمد شهرابی، ساخت تیزر: آرین وزیردفتری، مجری طرح: استودیو آدورن. پخش بین‌الملل: فهیمه از رها) پورقاسم.

نظرات بینندگان