arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۲۳ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

با گذشت بیش از ۴۸ ساعت؛ جنگل‌های «نارک» گچساران همچنان می سوزند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: آتش در جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات «نارک» این شهرستان همچنان می‌تازد و هنوز مهار و خاموش نشده است. مجید نظری گفت: این آتش سوزی از ساعت ۲۳ پنجشنبه شب شروع شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: آتش در جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات«نارک» این شهرستان همچنان می تازد و هنوز مهار و خاموش نشده است.

مجید نظری گفت: این آتش سوزی از ساعت ۲۳ پنجشنبه شب شروع شده است.

وی اظهار کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته از زمین و هوا از سوی نیروهای مردمی، محلی، تشکل‌های مردم نهاد، بسیج، محیط زیست و منابع طبیعی و هلی کوپتر آبپاش به علت شیب تند و صعب العبور بودن منطقه آتش هنوز مهار نشده است. 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: منطقه ۱۰۰ درصد العبور و سخت گذر و دارای شیب تند است که کار مهار و خاموش کردن آتش را برای نیروها سخت کرده و از مهار آتش از عهده نیروها بر نمی آید.
نظری تصریح کرد: عمده پوشش جنگلی منطقه نارک که دچار آتش‌سوزی شده بلوط و زالزالک است.

وی بیان کرد: متاسفانه این آتش سوزی هنوز مهار نشده و همچنان می تازد اما گزارش رسیده که یک مورد آتش‌سوزی دیگر در ارتفاعات کوه خامی شهرستان شروع شده است.

گفتنی است که آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات منطقه «نارک»در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد از ساعت ۲۳ پنجشنبه شب آغاز شده و پس از حدود ۴۸ ساعت تلاش از زمین و هوای نیروها بعلت وزش باد شدید، دمای هوای ۵۰ درجه سانتیگراد، سخت گذر و صعب العبور بودن منطقه و شیب تند منطقه همچنان این آتش خاموش نشده بود و ادامه دارد.

 

انتهای پیام

نظرات بینندگان