arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۲ - ۲۰ تير ۱۴۰۰

زالی: برای نخستین بار در چند روز اخیر، از مرز ۶ هزار بستری کرونایی در تهران عبور کردیم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: برای اولین بار در چند روز اخیر از مرز ۶ هزار بیمار بستری مبتلا به کرونا در تهران عبور کردیم و در حال حاضر تعداد بیماران بستری در تهران به ۶ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: برای اولین بار در چند روز اخیر از مرز ۶ هزار بیمار بستری مبتلا به کرونا در تهران عبور کردیم و در حال حاضر تعداد بیماران بستری در تهران به ۶ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است.

دکتر علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه مراسم راه اندازی بخش های عمل جراحی و سی تی اسکن بیمارستان مهدیه با اعلام این مطلب افزود: از این تعداد ۶ هزار و ۲۴۶ نفر، ۲ هزار و ۱۴۳ بیمار در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری هستند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اضافه کرد: حدود هزار و ۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران بستری شده اند و تعداد ترخیص ها در این زمان به ۹۰۰ بیمار رسیده است.

زالی اظهار داشت: همچنین حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ بیمار سرپایی در این مدت به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کردند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه در خیر چهارم بدترین شرایط بستری در اردیبهشت ماه را داشتیم، گفت: تعداد بستری های تهران در ۱۴ اردیبهشت ماه به هفت هزار و ۸۰۰ نفر رسیده بود.

وی اظهار امیدواری کرد که با تدابیر اتخاذ شده، در پیک پنجم به این عددها نرسیم.

زالی افزود: با راه اندازی کلینیک های درمان سرپایی کرونا، مقداری از بار تحمیلی به بیمارستان ها کاهش پیدا می کند که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تسریع در فرآیند واکسیناسیون بار بیمارستان را می توان کاهش داد.

نظرات بینندگان