arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۲۹۴
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۵ - ۲۰ تير ۱۴۰۰

بیماران قلبی و ریوی تهران از خانه خارج نشوند

کیفیت هوای پایتخت امروز – بیستم تیرماه - از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی قرارگرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز بر روی شاخص ۱۳۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۲۴، ازن با شاخص ۷۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

ایستگاه میدان امام خمینی منطقه ۱۲ در شرایط سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های میدان امام خمینی منطقه ۱۲  و اقدسیه منطقه ۱ هر دو با شاخص ۸۵ و پونک با شاخص ۹۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ و شهرداری منطقه ۲۱ هر دو با شاخص ۱۶۱  و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۸ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند و جزو مناطق ناسالم برای همه اقشار جامعه بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران  به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان