arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۸ - ۲۰ تير ۱۴۰۰

سخنگوی سازمان سنجش: مصوبه لغو پذیرش دانشجوی ارشد از رشته‌های غیرمرتبط فعلا قابل اجرا نیست

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مصوبه لغو پذیرش دانشجوی ارشد از رشته‌های غیر مرتبط باید در شورای سنجش و پذیرش بررسی شود و تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود، قابل اجرا نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دانشجو: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مصوبه لغو پذیرش دانشجوی ارشد از رشته‌های غیر مرتبط باید در شورای سنجش و پذیرش بررسی شود و تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود، قابل اجرا نیست.


فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه مصوبه لغو پذیرش دانشجوی ارشد باید در شورای سنجش و پذیرش بررسی شود؛ گفت: تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود، قابل اجرا نیست.

زرین آمیزی تصریح کرد: مصوبه این بوده است که معاونت آموزشی وزارت علوم برای سنوات آینده رشته‌های امتحانی مرتبط با هر مجموعه امتحانی را در قالب گروه‌های آموزشی بررسی و ارتباط رشته را برای هر رشته امتحانی (نه رشته گرایش) تعیین کرده و برای بررسی و طرح در جلسات آتی شورا ارائه کند.

وی ادامه داد: قرار بوده این موضوع پس از تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو، اطلاع رسانی شود و یک سال پس از زمان تصویب اجرا شود؛ بنابراین فعلا تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود قابل اجرا نیست.

نظرات بینندگان