arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۲ - ۲۰ تير ۱۴۰۰

فینال یورو ۲۰۲۰ بین انگلستان و ایتالیا؛ سه شیرها و آتزوری‌ها به روایت آمار

انگلیس و ایتالیا در حالی در فینال یورو ۲۰۲۰ رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند که نگاهی به برخی آمارها شاید جذابیت و معنای این بازی را بیشتر کند.این دهمین فینال بزرگ ایتالیا (شش جام جهانی و چهار یورو) است. تنها آلمان با ۱۴ فینال برتر از این تیم در بین تیم‌های اروپایی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورونیوز: انگلیس و ایتالیا در حالی در فینال یورو ۲۰۲۰ رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند که نگاهی به برخی آمارها شاید جذابیت و معنای این بازی را بیشتر کند.

زمان بازی فینال: یکشنبه یازده ژوئیه (۲۰ تیر) ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی و ۲۳:۳۰ به وقت ایران و افغانستان.

مکان بازی: استادیوم ومبلی، لندن


داور: بیورن کویپرس از هلند

آخرین رده بندی فیفا
ایتالیا: هفتم

انگلیس: چهارم

تاریخچه بازی‌های دو تیم
کل بازی‌ها: ۲۷


برتری انگلیس: هشت بازی

مساوی: هشت بازی

برتری ایتالیا: ۱۱ بازی


پنج بازی آخر
سال ۲۰۱۸: انگلیس یک ایتالیا یک (بازی دوستانه)

سال ۲۰۱۵: ایتالیا یک انگلیس یک (بازی دوستانه)

سال ۲۰۱۴: انگلیس یک ایتالیا ۲ (جام جهانی)

سال ۲۰۱۲: انگلیس ۲ ایتالیا یک (بازی دوستانه)

سال ۲۰۱۲: انگلیس صفر ایتالیا صفر (جام ملت‌های اروپا- ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی پیروز شد)

آمار کلیدی

این دهمین فینال بزرگ ایتالیا (شش جام جهانی و چهار یورو) است. تنها آلمان با ۱۴ فینال برتر از این تیم در بین تیم‌های اروپایی است.

این نخستین حضور انگلیس در فینال بازی‌های یورو و نخستین حضور در فینال یک تورنمنت بزرگ از زمان قهرمانی در جام جهانی ۱۹۶۶ است.

ایتالیا هرگز در یک تورنمنت بزرگ مقابل انگلیس شکست نخورده است. آتزوری‌ها (لاجوری پوشان) در یورو ۱۹۸۰ یک بر صفر، در بازی‌های جام جهانی ۱۹۹۰ و ۲۰۱۴ با نتیجه دو بر یک و در بازی‌های یورو ۲۰۱۲ در ضربات پنالتی انگلیس را برده‌اند.

ایتالیا در ۳۳ مسابقه اخیر خود بدون شکست از میدان بیرون آمده است و توانسته است ۸۶ گل بزند و در این تعداد بازی ۱۰ گل خورده است. این طولانی‌ترین دوره شکست ناپذیری آن‌ها محسوب می‌شود.

انگلیس در ۱۷ مسابقه اخیر خود در ومبلی ۱۵ پیروزی کسب کرده و ۴۶ گل به ثمر رسانده و پنج گل خورده است. آن‌ها در ۱۲ مسابقه اخیر خود شکست نخورده‌اند.

بزرگ‌ترین افتخار انگلیس در مسابقات یورو به ۲۵ سال پیش باز می‌گردد. جایی که مسابقات در انگلستان برگزار می‌شد و سه‌شیرها توانستند در خانه به مرحله نیمه‌نهایی راه یابند.

نظرات بینندگان