arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۸ - ۲۱ تير ۱۴۰۰

روند افزایشی کرونا در تهران / زالی: روز گذشته بیش از هزار بیمار جدید بستری شدند

علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: فرآیند بیماری کرونا در تهران افزایشی است و در شبانه‌روز گذشته حدود هزار و ۱۵۰ بیمار جدید بستری شدند. وی افزود: هنوز آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا تغییر چندانی نداشته و این موضوع در دست بررسی است که واریانت جدید تنها میزان سرایت پذیری را افزایش می‌دهد یا میزان مرگ‌ومیر بیماران را نیز بیشتر می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: زالی گفت: فرآیند بیماری کرونا در تهران افزایشی است و در شبانه‌روز گذشته حدود هزار و ۱۵۰ بیمار جدید بستری شدند.

علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران صبح امروز در مراسم نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از امروز واکسیناسیون افراد ۶۸ تا ۷۰ سال و همچنین جاماندگان ۷۰ سال به بالا انجام می‌شود. جمعیت افراد بالای ۶۰ سال در تهران بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر است.

او ادامه داد: تاخیر در واردات دوهفته‌ای واکسن کرونا، باعث بروز شلوغی در برخی از مراکز تجمیعی شده بود.

زالی بیان کرد: ما از وزارت بهداشت درخواست کرده‌ایم تا طراحی نوبت‌دهی واکسن کاملاً پویا و منظم باشد تا از بروز هرگونه مشکل یا شلوغی در مراکز تجمیعی جلوگیری شود. نوبت‌دهی به صورت الکترونیکی است و از مردم درخواست دارم تا بدون نوبت با هدف پیشگیری از ازدحام و شلوغی به مراکز تجمیعی مراجعه نکنند.

او افزود: در حال حاضر سایت وزارت بهداشت از افراد ۶۵ سال به بالا ثبت‌نام می‌کند، اما واکسیناسیون ۶۸ سال به بالا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

زالی با اشاره به آمار مراجعه‌کنندگان گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر به مراکز درمانی سرپایی مراجعه کرده‌اند. هنوز آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا تغییر چندانی نداشته و این موضوع در دست بررسی است که واریانت جدید تنها میزان سرایت پذیری را افزایش می‌دهد یا میزان مرگ‌ومیر بیماران را نیز بیشتر می‌کند.

زالی گفت: براساس آخرین آمار، فرآیند بیماری کرونا در تهران رو به افزایش است؛ به طوری که در شبانه‌روز گذشته در حوزه مراجعین بستری حدود هزار و ۱۵۰ مورد جدید داشتیم.

 

نظرات بینندگان