arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۲۳ - ۲۱ تير ۱۴۰۰

روایت سخنگوی وزارت خارجه روسیه از به دام افتادن دیپلمات سارق آمریکایی

 زاخارووا روز دوشنبه در کانال خود در شبکه پیام رسان تلگرام نوشت: دیپلمات سفارت آمریکا در مسکو، دستگاه نشانگر مسیر خط آهن در ایستگاه قطار اوستاشکووا در استان تیور (در شمال غرب مسکو) را به سرقت برد.وی افزود: دیپلمات آمریکایی با این اقدام، زندگی مسافران قطارهایی که از این مسیر عبور می کردند را به خطر انداخت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا : ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که یک دیپلمات آمریکایی به هنگام سرقت دستگاه نشانگر مسیر خط آهن در روسیه به دام افتاد.

 زاخارووا روز دوشنبه در کانال خود در شبکه پیام رسان تلگرام نوشت: دیپلمات سفارت آمریکا در مسکو، دستگاه نشانگر مسیر خط آهن در ایستگاه قطار اوستاشکووا در استان تیور (در شمال غرب مسکو) را به سرقت برد.

وی افزود: دیپلمات آمریکایی با این اقدام، زندگی مسافران قطارهایی که از این مسیر عبور می کردند را به خطر انداخت.

به گفته زاخارووا، ماموران پلیس استان تیور توانستند این فرد سارق را به دام بیندازند و با کمک ساکنان محلی اطلاع یافتند که فردی تقریبا ۳۰ ساله دستگاه نشانگر مسیر خط آهن را جا کنده و در صندوق عقب خودرو خود گذاشت.

ماموران امنیتی فرد سارق را که در خودرو با پلاک دیپلماتیک سفارت آمریکا بود مورد بازبینی قرار داده و این دستگاه به سرقت رفته را یافتند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه این سوال را مطرح کرد که آیا این یک اقدام فوق محرمانه برای سرقت دستگاه نشانگر خط آهن یا یک واقعه جاسوسی بود؟

وی افزود: آنها (دیپلمات های آمریکایی) به ما می گفتند به آنها می گفتیم در هر موزه راه آهن می توان این گونه دستگاه ها را مشاهده کرد.

زاخارووا خاطرنشان کرد که روسیه این دیپلمات سارق را مجازات نکرد فقط کشور را ترک کرد.نظرات بینندگان