arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۰۹ - ۲۲ تير ۱۴۰۰

افزایش قربانیان آتش‌سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) عراق/بازداشت شماری از مقامات مسئول

مقامات عراقی از افزایش شمار قربانیان آتش‌سوزی در بیمارستان «الحسین» در ناصریه عراق به ۵۸ کشته و ۲۲ زخمی خبر می‌دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: مقامات عراقی از افزایش شمار قربانیان آتش‌سوزی در بیمارستان «الحسین» در ناصریه عراق به 58 کشته و 22 زخمی خبر می‌دهند.

مقامات بخش سلامت در عراق از افزایش شمار قربانیان آتش‌سوزی شب گذشته در بیمارستان «الامام الحسین» (ع) در استان ذی‌قار خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری «العین»، «حیدر الزاملی» سخنگوی اداره سلامت در استان ذی‌قار اعلام کرد که این آتش‌سوزی در مرکز قرنطینه بیماران کرونایی در ساختمان اصلی بیمارستان آموزشی امام حسین (ع) در مرکز شهر الناصریه مرکز استان ذی‌قار روی داد و تاکنون، آمار غیرنهایی قربانیان آن به ۵۲ کشته و ۲۲ زخمی رسیده است.

برخی منابع رسانه‌ای نیز به نقل از مقامات حوزه بهداشت و سلامت عراق شمار کشته‌های این حادثه را ۵۸ نفر اعلام می‌کنند و انتظار می‌رود که شمار قربانیان افزایش یابد.

۳ آتش‌سوزی در بغداد در یک روز

این حادثه پس از دو ماه و نیم از حادثه‌ای مشابه در بیمارستان «ابن الخطیب» در بغداد که به مرگ ۸۰ نفر منجر شد روی می‌دهد. روز گذشته، سه‌آتش‌سوزی نیز در بغداد روی داد. آتش سوزی نخست در یک انبار مواد پلاستیکی و اسفنجی در منطقه «عویریج» در جنوب بغداد رخ داد، پس از آن ساختمان دادگاهی در بغداد دچار آتش سوزی شد که به گفته تیم های آتش نشانی در عراق این آتش سوزی در کتابخانه ساختمان دادگاه بدوی البیاع وابسته به دادگاه استیناف بغداد در منطقه الکرخ روی داد. آتش‌سوزی شوم در ساختمان وزارت بهداشت در پایتخت روی داد که به تخلیه ساختمان اداری این وزارت‌خانه منجر شد.

نشست فوق‌العاده نخست‌وزیر با برخی وزرای و مقامات امنیتی

در پی قربانی شدن ده‌ها شهروند عراقی در بیمارستان الحسین، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر، دستور برگزاری نشست فوق‌العاده را صادر کرد.

در این نشست فوق العاده که با حضور شماری از وزرای کابینه، فرماندهان امنیتی و به ریاست الکاظمی برگزار شد، تا دلایل و پیامدهای این آتش‌سوزی مورد بررسی قرار گیرد. در پایان این نشست مجموعه تصمیماتی اتخاذ شد که در ادامه می‌آید:

1- اعزام فوری یک تیم از برخی از وزرا و فرماندهان امنیتی از بغداد به استان ذی‌قار برای بررسی اقدامات میدانی

2- ارسال کمک‌های پزشکی و امداد رسانی از وزارت‌خانه‌های مختلف به استان ذی‌قار

3- شهید دانستن تمامی قربانیان این حادثه

نظرات بینندگان