arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۲۳ تير ۱۴۰۰

آلمانی ها از «خرچنگ» ایرانی برای حضور در جشنواره درسدن دعوت کردند

انیمیشن کوتاه «خرچنگ» در بخش مسابقه‌ سی‌وسومین جشنواره‌ انیمیشن درسدن آلمان به نمایش درمی‌آید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انیمیشن کوتاه «خرچنگ» در بخش مسابقه‌ سی‌وسومین جشنواره‌ انیمیشن درسدن آلمان به نمایش درمی‌آید.

 به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن کوتاه «خرچنگ» ساخته شیوا صادق‌اسدی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بخش مسابقه سی‌وسومین جشنواره انیمیشن درسدن آلمان به نمایش درمی‌آید.

«خرچنگ» در بیستمین حضور بین‌المللی خود همراه با پنج فیلم دیگر از کشورهای آلمان، آفریقای جنوبی، استرالیا و سوئیس در یک مجموعه ۷۸ دقیقه‌ای در پنج نوبت به نمایش درخواهد آمد.

این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره‌های کشور آلمان در حوزه فیلم کوتاه است که در ۲ بخش انیمیشن و داستانی برگزار می‌شود و به برترین‌ها، جوایز ارزنده نقدی اهدا می‌کند.

همه‌ساله بیش از ۲ هزار فیلم برای رقابت در بخش مسابقه این جشنواره شرکت می‌کنند. امسال ۳۷ فیلم کوتاه داستانی از ۲۹ کشور به بخش مسابقه اصلی راه یافته‌اند که این آثار در پنج گروه بخش بین‌الملل طبقه‌بندی شده‌اند. بخش مسابقه ملی نیز به‌طور جداگانه داوری خواهد شد.

«خرچنگ» پیش از این در بخش مسابقه رویدادهایی چون جشنواره انیمیشن فست آنکا اسلواکی، جشنواره انیفیلم کشور چک، جشنواره فیلم آتلانتا، جشنواره بین‌المللی فیلم زنان کرتی فرانسه و … حضور یافته بود. نمایش در جشنواره‌های متعدد جهانی مانند رویداد انیماتریکس فنلاند نیز از دیگر افتخارات این اثر است.

پویانمایی ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی را که به عضویت در گروه تئاتر مدرسه علاقه دارد، روایت می‌کند، هر چند تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود، نقش یک خرچنگ است.

سی‌وسومین جشنواره انیمیشن درسدن به شکل حضوری و مجازی در روزهای ۲۲ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ تا ۱۸ جولای ۲۰۲۱ در این شهر در حال برگزاری است. برگزارکنندگان برای بخش حضوری این رویداد، طبق اطلاعیه‌های متعدد، با در نظر داشتن اهمیت حفظ سلامتی مخاطبان، رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیش‌گیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در زمان حضور در سالن‌های سینما را گوشزد کرده‌اند.

نظرات بینندگان