arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۹۰۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۰۸ - ۲۴ تير ۱۴۰۰

چین ۱.۴ میلیارد دوز واکسن کرونا تزریق کرد

به گفته کمیسیون ملی بهداشت چین تا به حال ۱.۴ میلیارد دوز واکسن- یعنی به اندازه شمار جمعیت چین- تجویز شده است. تا روز چهارشنبه در سطح جهان دست کم ۳.۵۱ میلیارد دوز واکسن تجویز شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همشهری آنلاین: چین از یک شاخص نمادین دیگر در واکسیناسیون عمومی‌ در برابر کروناویروس در این کشور عبور کرد.

به گزارش گاردین به گفته کمیسیون ملی بهداشت چین تا به حال ۱.۴ میلیارد دوز واکسن- یعنی به اندازه شمار جمعیت چین- تجویز شده است.

در همین حال بر اساس گزارش وب‌سایت «داده‌های دنیای ما» دانشگاه آکسفورد تا روز چهارشنبه در سطح جهان دست کم ۳.۵۱ میلیارد دوز واکسن تجویز شده است.

اما داده‌های منتشر شده از چین به این معنا نیست که همه افراد در این پرجمعیت کشور جهان در برابر کروناویروس کاملا واکسینه شده‌اند. پکن به طور مرتب شمار افراد کاملا واکسینه‌شده را روزآمد نمی‌کند، اما رسانه‌های دولتی چین ماه پیش اعلام کردند که میزان واکسیناسیون در این کشور از ۴۰ درصد فراتر رفته است.

زنگ ییسین، معاون رئیس کمیسیون ملی بهداشت چین ماه پیش وعده داد که دست کم ۷۰ درصد «گروه‌های هدف» را تا پایان سال واکسن زده شوند.

در همین حال، چند شهر بزرگ چین از این ماه واکسیناسیون جمعیت نوجوان خود را هم آغاز خواهند کرد. برای مثال منطق گوانگ‌شی در جنوب چین واکسیناسیون نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ ساله را در ماه جاری و نوجوانان ۱۲ تا ۱۴ سال را در ماه بعد آغاز خواهد کرد.

نظرات بینندگان