arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۷۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۰ - ۲۴ تير ۱۴۰۰

رسانه‌های اسرائیلی: حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک تا بُرد ۷۰۰ کیلومتر دارد

رسانه‌های اسرائیلی در گزارشی درباره پیشرفت موشکی حزب‌الله گفتند، بر اساس برآورد‌های ارتش این رژیم، حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک دارد و در رویارویی احتمالی آینده، روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، بر اساس برآورد ارتش این رژیم در زرادخانه موشکی حزب‌الله انواع موشک وجود دارد و در صورت وقوع یک جنگ دیگر روزنامه تا سه هزار موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.

وب‌سایت صهیونیستی «واللا» گزارش کرد، بر اساس برآورد‌های ارتش رژیم صهیونیستی حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک از انواع مختلف دارد.

این وب‌سایت افزود، با گذشت ۱۵ سال از جنگ دوم علیه لبنان (جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶) حزب‌الله پیشرفت کرده است و برآورد‌ها حاکی از آن است که در زرادخانه موشکی حزب‌الله، موشک‌هایی از بُرد ۱۵ تا ۷۰۰ کیلومتر، موشک‌های هدایت شونده تا برد ۲۰۰ کیلومتر و پهپاد‌هایی که قدرت پرواز تا ۴۰۰ کیلومتر دارند، وجود دارد.

واللا ادامه داد، ارتش رژیم صهیونیستی پیشنهاد کرده، در رویارویی احتمالی آینده با حزب‌الله، روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.

 

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت، بر اساس برآورد مقامات ارشد در سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی احتمال جنگ با لبنان همچنان پایین است.

این روزنامه افزود، علیرغم تلاش‌های منتسب به اسرائیل در رسانه‌های خارجی برای حمله به پروژه دقت موشکی حزب‌الله (موشک‌های نقطه زن)، اما این جنبش موفق به توسعه این توانایی شده به شکلی که نگرانی سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی را برانگیخته است.

«الون بن دافید» تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت، برآورد‌های امنیتی در فلسطین اشغالی حاکی از آن است که حزب‌الله تا به امروز موفق به ذخیره صد‌ها موشک نقطه‌زن در برد‌های متوسط تا دوربرد شده و چندین مرکز اکنون در لبنان وجود دارد که حاوی اجزای این موشک‌هاست.

«تال کلمن» فرمانده «جبهه ایران» در ارتش رژیم صهیونیستی نیز در این خصوص گفت: فکر کردن درباره زدن ضربه‌ای پیشگیرانه به پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله، پیچیده است، زیرا ممکن است منجر به جنگ منطقه‌ای شود.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در گفتگو با «المیادین» در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) گفت: تعداد موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله دو برابر سال قبل شده و ما می‌توانیم هر هدفی را در امتداد فلسطین اشغالی با دقت هدف بگیریم.

چندی پیش، «اسحاق بریک» ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگو با کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی جنبش حزب‌الله لبنان پرداخت.

این ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تشریح قدرت موشکی جنبش حزب‌الله لبنان تصریح کرد که موشک‌های نقطه‌زن این جنبش برای فرو بردن تمام خاک فلسطین اشغالی به مدت یک سال در حالت خاموشی کافی است. (جزئیات بیشتر)

نظرات بینندگان