arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۰۹۹
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۵ تير ۱۴۰۰

امدادرسانی به ۲۴ نفر به دلیل وقوع سیل در ۳ استان/ یک نفر جان باخت

رییس سازمان امداد و نجات از وقوع سیل در سه استان کشور به دلیل بارش باران های موسمی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس سازمان امداد و نجات از وقوع سیل در سه استان کشور به دلیل بارش باران های موسمی خبر داد.

مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر  گفت: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی و احتمال وقوع سیل در ۱۱ استان، پایگاه‌ها و شعب و عوامل امدادی هلال احمر در این استان ها به حالت آماده باش درآمدند. بارش ها از روز گذشته آغاز و موجب سیل و آبگرفتگی در ۳ استان شده است.

وی ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی بر اثر سیل یک مرد ۸۰ ساله در شهرستان اسکو جان باخت، همچنین یک تیم از امدادگران هم در حال ارزیابی خسارات سیل در این استان هستند. همچنین ۲ شهر و ۸ روستا در شهرستان های ارومیه، سلماس و خوی از سیل متاثر شدند که علاوه بر ارزیابی امدادگران از مناطق متاثر از سیل، ۲ خانه هم از آب تخلیه شد.

رییس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان ۴۳ روستا در شهرستان های سرباز، چابهار و قصر قند دچار سیل و آبگرفتگی بوده که در این مناطق ۱۶ نفر امدادرسانی و اسکان داده شدند، امدادرسانی در شهرستان سرباز نیز ادامه دارد. سایر مناطق دچار آبگرفتگی جزئی یا انسداد راه‌های ارتباطی شده‌اند.

ولیپور تصریح کرد: استان های گلستان بدون مداخلات جوی بوده، کرمان ورزش باد شدید و هرمزگان بارش باران داشته که هیچ کدام نیاز به امدادرسانی نداشته‌اند.

 ایلنا

نظرات بینندگان