arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۷ - ۲۵ تير ۱۴۰۰

طالبان: نمی‌خواهیم افغانستان به مرکز رقابت‌های منطقه‌ای تبدیل شود

سخنگوی طالبان با تاکید بر لزوم بازسازی افغانستان پس از تامین صلح در این کشور گفت که این گروه نمی‌خواهد افغانستان به مرکزی برای رقابت‌های منطقه‌ای تبدیل شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم:  «سهیل شاهین» عضو تیم مذاکره‌کننده طالبان با دولت افغانستان با اشاره به پیشروی‌های این گروه و ادعای کنترل بر 85 درصد از خاک این کشور از سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی خواست تا این گروه را از نظر مالی حمایت کنند.

شاهین به «عرب نیوز» گفت: ماه تقریباً 85 درصد از خاک افغانستان را تحت کنترل خود داریم، بنابراین برای ارائه تسهیلات به مردم عادی، جهت عملیاتی و فعال نگه داشتن ادارات و دفاتری که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند به کمک‌های مالی نیاز داریم.

وی در رابطه با شرایط این گروه برای پذیرش آتش‌بس گفت: ابتدا ما باید به راه‌حل سیاسی برای ایجاد یک نقشه راه سیاسی در افغانستان برسیم و سپس برای آتش‌بس اقدام خواهیم کرد.

عضو تیم مذاکره‌کننده طالبان با تاکید بر اینکه این گروه اجازه استفاده از خاک این کشور علیه دیگر کشورها را نخواهد داد، به «عرب نیوز» گفت: ما نمی‌خواهیم افغانستان به مرکزی برای رقابت‌های منطقه‌ای تبدیل شود.

شاهین افزود: پس از استقرار در افغانستان، ما نیازمند بازسازی کشور هستیم، بنابراین ما خواستار همکاری با دیگر کشورها هستیم که به نفع مردم افغانستان خواهد بود؛ ما نمی‌خواهیم افغانستان مرکزی برای رقابت دیگر کشورها باشد.

نظرات بینندگان