arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۱۶۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۲۵ تير ۱۴۰۰

آمریکا ۷ مقام چینی را تحریم کرد ‌

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام ۷ نفر از مقامات ارشد دفتر رابط دولت مرکزی چین در منطقه خودمختار هنگ‌کنگ به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهاد‌های زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری به شمار می‌رود، اضافه شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم : وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم ۷ نفر از مقامات ارشد دفتر رابط دولت مرکزی جمهوری خلق چین در منطقه خودمختار هنگ‌کنگ خبر داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام 7 نفر از مقامات ارشد دفتر رابط دولت مرکزی چین در منطقه خودمختار هنگ‌کنگ به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری به شمار می‌رود، اضافه شده است.

ساعاتی پیش از اعلام رسمی خبر تحریم این 7 مقام چینی، منابع آگاه در دولت بایدن اعلام کرده بودند که قصد دارد تعدادی از مقامات چینی مرتبط با هنگ‌کنگ را به دلیل آنچه «سرکوب دموکراسی در هنگ‌کنگ» خوانده می‌شود، تحریم کند.

هم‌زمان وزارت خارجه آمریکا نیز یک «توصیه تجاری» را خطاب به شرکت‌های آمریکایی منتشر کرده و طی آن درباره «خطرات فزاینده مرتبط با اقدامات دولت مرکزی چین و دولت منطقه هنگ‌کنگ برای شرکت‌های آمریکایی فعال در هنگ‌کنگ» هشدار دادند.

نظرات بینندگان