arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۲۳۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۱ - ۲۶ تير ۱۴۰۰

کشف و ضبط نزدیک به ۱۹هزار دستگاه ماینر

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا از قاطعیت پلیس در انهدام مزارع دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرقانونی خبر داد و گفت: در ۲۰ روز ابتدای تیرماه ۱۹ هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا از قاطعیت پلیس در انهدام مزارع دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرقانونی خبر داد و گفت: در ۲۰ روز ابتدای تیرماه ۱۹ هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی حاجیان افزود: با خاموشی های گسترده و سراسری اخیر کشور، ناجا با اتخاذ طرح های ویژه، مقابله قاطع با مزارع غیرمجاز استخراج رمز ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه گفت: ناجا در بیست روز ابتدایی تیرماه سال جاری با تشدید اقدامات خود موفق به کشف نزدیک به ۱۹هزار دستگاه ماینر غیرمجاز گردیده که در مقایسه با خرداد که آمار کشفیات هشت هزار و ۵۰۰ دستگاه بوده افزایش بی سابقه ۱۲۵ درصدی را نشان می دهد؛ این درحالیست که همچنان تا انتهای تیرماه این آمار قطعا با افزایش بیشتری روبه رو خواهد شد که امیدواریم اینگونه اقدامات در کاهش خاموشی ها و قطعی برق موثر باشد.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: با توجه به کاهش شدید تولید برق نیروگاه ها در کشور و تشدید این خاموشی ها، لوازم خانگی و صنعت تولید با مشکلاتی روبه رو شده اند به همین خاطر در سال مانع زدایی از تولید بر اساس اختیارات قانونی برخورد با موانع تولید را تکلیف خود می دانیم.

سخنگوی ناجا با اشاره به تاثیر عدم برخورد با فعالیت غیرقانونی این دستگاه ها در ظهور برخی پدیده های اجتماعی و اقتصادی، بیان داشت: ناجا جهت رفاه حال شهروندان و هم وطنان عزیز، از آمادگی کامل برای همکاری نهادها و ارگان های ذیربط در شناسایی و جمع آوری مزارع غیرمجاز ارزهای دیجیتال اعلام می دارد و با جدیت در اجرای قاطعانه قانون بدون اغماض اقدام خواهد کرد.

سردار حاجیان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مردم عزیز در همکاری و اطلاع به موقع به پلیس، از شهروندان محترم خواست هرگونه اقدامات و فعالیت های مربوط به مزارع استخراج ارزهای دیجیتال را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ گزارش کنند.

نظرات بینندگان