arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۲۳۷
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۲۶ تير ۱۴۰۰

شناسایی یک مورد ابتلا به بیماری عفونی واگیردار در آمریکا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا از یک مورد ابتلا به بیماری نادر عفونی موسوم به "آبله‌میمون" در ایالت تگزاس خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا از یک مورد ابتلا به بیماری نادر عفونی موسوم به "آبله‌میمون" در ایالت تگزاس خبر داد.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا یک مورد ابتلا به بیماری نادر آبله‌میمون در ایالت تگزاس ثبت شده که این فرد به تازگی به نیجریه سفر داشته است.

گفته شده این بیمار در یکی از بیمارستانهای شهر دالاس تحت درمان قرار دارد.

در گزارش این مرکز آمده است: این بیمار در آتلانتا نیز توقف داشته و مقامات در حال بررسی وضعیت سلامت دیگر مسافران و افرادی هستند که وی با آنان ارتباط داشته است.

کارشناسان این مرکز معتقدند احتمال شیوع آبله‌میمون از طریق قطرات تنفسی به دیگر افراد در هواپیما و فرودگاه کم است.

 به نقل از اسپوتنیک نیوز، بیشتر عفونت های آبله‌میمون دو تا چهار هفته طول می کشد و علائمی شبیه به آنفلوآنزا دارد که باعث ورم غدد لنفاوی و بثورات پوستی گسترده در بدن می شود.

بنابر گزارش ها، آبله‌میمون (Monkeypox‎) بیماری نادر عفونی و نتیجه ورود یک ویروس به بدن است. این بیماری واگیردار است. از علائم اصلی این بیماری، زخم و خورده شدن بدن، تب، سردرد، دردهای شدید عضلانی، کمردرد، خستگی بی حد و پایان بدن و لرزش است و به مرور زمان نیز می‌تواند در بدن گسترش یابد و اگر این بیماری به چشم‌ها سرایت کند، می‌توانند باعث نابینایی شوند.

 ایسنا

نظرات بینندگان