arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۲۸۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۲۷ تير ۱۴۰۰

وضعیت آب و هوا، امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / بارش شدید باران و رعد و برق در مناطق جنوبی کشور

بارش شدید باران، رعد و برق و تندباد موقت در بخش‌هایی از استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران : بارش شدید باران، رعد و برق و تندباد موقت در بخش‌هایی از استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز یکشنبه در نواحی جنوب و جنوب شرق کشور در مناطقی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر و خوزستان و همچنین در برخی نقاط اصفهان، یزد، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، بارش شدید باران، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه با تضعیف فعالیت سامانه بارشی در نواحی ذکر شده ابرناکی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی نواحی جنوب کشور در استان‌های هرمزگان، بوشهر و فارس افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور جوی پایدار و آسمانی صاف انتظار می‌رود.

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در منطقه زابل

گفتنی است، امروز و فردا برای بخش‌هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا پایان هفته برای نواحی شرقی کشور، به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی انتظار می‌رود.

همچنین از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور روندی افزایشی دما پیش‌بینی می‌شود. طی دو روز آینده نیمه شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

نظرات بینندگان