کد خبر: ۶۳۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۱ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

رایزنی سالیوان با همتای اسرائیلی خود درباره ایران

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی ایالات متحده و «ایال هولاتا» مشاور امنیتی رژیم اسرائیل در این دیدار چالش‌های راهبردی در خاورمیانه از جمله ایران را مورد بحث قرار دادند. سالیوان وهمتای اسرائیلی اش همچنین در زمینه موضوعاتی مانند پیشبرد روابط رژیم اسرائیل با کشور‌های عربی گفتگو کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: کاخ سفید در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که مشاور امنیت ملی ایالات متحده و همتای جدید صهیونیست وی در ملاقات اخیر باهم در واشنگتن درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله ایران و آخرین تحولات در منطقه رایزنی کردند.

به نوشته وبگاه «اسرائیل دیفنس» «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی ایالات متحده و «ایال هولاتا» مشاور امنیتی رژیم اسرائیل در این دیدار چالش‌های راهبردی در خاورمیانه از جمله ایران را مورد بحث قرار دادند. سالیوان وهمتای صهیونیستی‌اش همچنین در زمینه موضوعاتی مانند پیشبرد روابط رژیم اسرائیل با کشورهای عربی گفت‌وگو کردند.

در همین حال، ژنرال «فرانک مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) با ژنرال «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد. یکی از موضوعات مورد بحث این دو حملات به نفتکش‌ها در خلیج فارس بود.

نظرات بینندگان