کد خبر: ۶۳۱۹۸۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۲۲ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

طوفان وپاسار در بهار امسال | سود خالص ۱۵۳ درصد رشد کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


طوفان وپاسار در بهار امسال | سود خالص ۱۵۳ درصد رشد کرد

نماد وپاسار از جمله سهام وزین بازار سرمایه بوده که عملکردهای آن مهر تاییدی بر این موضوع می‌باشد. این بانک در بهار امسال عملکرد خیره‌کننده‌ای را به همراه داشته است. همچنین کارنامه این بانک در فصل بهار زیر ذره بین نبض بورس قرار گرفته است.

به گزارش نبض بورس، بانک پاسارگاد با سرمایه ۶۵.۵۲۰ میلیارد ریالی در سال ۱۳۸۴ تأسیس و از سال ۱۳۹۰ در فهرست بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است و در حال حاضر دارای ۳۴۰ شعبه فعال در استان تهران و شهرستان ها می‌باشد.

کارنامه بهاری نماد وپاسار | رشد ۱۵۳ درصدی سود خالص

طوفان وپاسار در بهار امسال | سود خالص ۱۵۳ درصد رشد کرد
در بخش درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری بانک پاسارگاد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته و با ۸۸.۵۸ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه در سال گذشته به درآمد ۸۹.۵۸۷ میلیارد ریال در ۳ ماهه دست یافته است. در نظر بگیریم این عدد برای سال ۱۳۹۹ مبلغ ۲۲۲.۲۱۸ میلیارد ریال بوده و بانک پاسارگاد در ۳ ماهه به اندازه ۴۰ درصد سال گذشته درآمد کسب کرده است.

عملکرد خوب بانک پاسارگاد در هزینه سود سپرده‌ها منجر به این شده است که این بانک با رشدی ۱۶۱ درصدی در خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری به درآمدی ۲۷.۵۵۲ میلیارد ریالی دست یابد.

همچنین در بخش درآمد کارمزد نیز بانک عملکرد خوبی داشته و با ۶۵.۸ درصد افزایش به درآمدی ۳.۴۳۴ میلیارد ریالی دست یافته است.

در مجموع درآمد‌های عملیاتی بانک رشدی ۹۷.۸ درصدی داشته به رقم ۲۸.۶۳۴ میلیارد ریال رسیده است. از نکات قابل توجه در صورت مالی بانک پاسارگاد هزینه‌های مالی صفر می‌باشد.

در مجموع بانک پاسارگاد در سه ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سود خالص ۱۸.۳۷۳ میلیارد ریالی را کسب کرده و با رشد بسیار خوب ۱۵۲.۷ درصدی به ازای هر سهم در ۳ ماهه سودی ۲۸۰ ریالی را محقق نموده است.

نظرات بینندگان