کد خبر: ۶۳۲۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۱ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

سیل آلمان، گنجینه محرمانه نازی‌ها را بر ملا کرد

در رویدادی اتفاقی، صد‌ها شیء و سند محرمانه متعلق به نازی‌های آلمان از جمله پرتره‌ای از چهره آدولف هیتلر، رهبر نازی‌ها در پشت دیوار ساختمانی در این کشور که در سیل ماه گذشته میلادی آسیب دیده بود، کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: در رویدادی اتفاقی، صد‌ها شیء و سند محرمانه متعلق به نازی‌های آلمان از جمله پرتره‌ای از چهره آدولف هیتلر، رهبر نازی‌ها در پشت دیوار ساختمانی در این کشور که در سیل ماه گذشته میلادی آسیب دیده بود، کشف شد.

یک معلم تاریخ که در حال تمیز کردن خانه عمه خود در غرب شهر «هاگن» آلمان بود، این اشیای مخفی شده را در پشت دیواری پیدا کرد. اشیای کشف شده همچنین شامل یک هفت تیر، ماسک گازی و شماری از اسناد رسمی بود.

«سباستین یورتسون» (Sebastian Yurtseven) که در حال تمیز کردن خانه سیل زده عمه خود بود، ابتدا روزنامه متعلق به سال ۱۹۴۵ را کشف کرد. او به رسانه‌های محلی آلمان گفت: من فکر نمی‌کردم به چنین کشف بزرگی برسم.

این ساختمان قبلا مقر محلی سابق «سازمان رفاه ملی ناسیونال سوسیالیستی» در آلمان نازی بود.

همچنین نشریه دیلی میل انگلیس با بازتاب این خبر نوشت: کپسول زمان نازی‌ها شامل تصویری از آدولف هیتلر، پنجه بوکس و یک هفت تیر بود که در پشت دیوار خانه‌ای در آلمان به منظور دور نگه داشتن آن‌ها از چشم سربازان آمریکایی جاسازی و مخفی شده بود.

به نوشته دیلی میل، این کپسول زمان در حین بازسازی‌هایی که پس از سیل شدید اخیر در آلمان که دست کم ۱۹۰ کشته در غرب اروپا برجای گذاشت و میلیارد‌ها دلار خسارت وارد کرد، کشف شد.

بر این اساس، سباستین یورتسون که مشغول انجام کار‌های بازسازی خانه آسیب دیده عمه خود بود، به ناگاه تکه‌ای گچی را کنار زد و با روزنامه‌ای مورخ ۱۹۴۵ مواجه شد. یورتسون سپس دانه به دانه یک هفت تیر، ماسک‌های گازی، نماد‌های عقاب حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان و صد‌ها نامه و سند از «سازمان رفاه ملی ناسیونال سوسیالیستی» آلمان نازی (NSV) را در میان شماری دیگری از اشیا کشف شد.

یورتسون و عمه اش پس از این کشف بسیار شگفت زده شدند. آن‌ها گفتند هیچ تصوری نداشتند از اینکه میراث نازی‌ها در پشت دیوار خانوادگی خود که آن را در دهه ۶۰ میلادی خریداری کرده بودند، وجود دارد.

سازمان رفاه ملی ناسیونال سوسیالیستی آلمان در سال ۱۹۳۸ و بر اساس مدل حزب نازی شکل گرفت و به افرادی که از ایدئولوژی‌های هیتلر پیروی می‌کردند، خدمات مراقبت از کودک، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پزشکی ارائه می‌داد.

طبق اعلام دیلی میل، گفته می‌شود این اسناد و اشیا در آوریل ۱۹۴۵ و زمانی که نازی‌ها شندیدند نیرو‌های آمریکایی در حال آمدن به شهر هاگن هستند، در شکاف بین دو دیوار پنهان شده است.

«رالف بلنک» مدیر آرشیو نشریه «فرانکفورتر آلمایگنه» آلمان در این باره گفت: چنین کاری باید بسیار سریع اتفاق افتاده باشد. این چنین عملیات شتابزده‌ای در میان بی شمار خاطرات مبارزات وجود دارد؛ اما این که بتوان به یکباره به چنین (اسناد و مدارکی) دست یافت، امری هیجان انگیز است.

این کشف که از آن به عنوان «کپسول زمان» دوران نازی‌ها نام برده شده است، به کارشناسان این امید را داده تا بتونند از طریق آن، عملکرد درون سازمانی (سازمان رفاه ملی ناسیونال سوسیالیستی) آلمان نازی پی ببرند؛ چرا که بسیاری از اسناد در پی ورود نیرو‌های متفقین از بین رفته و یا مفقود شده اند.

هفت تیر و پنجه بوکس کشف شده

همچنین کشف جداگانه‌ای از دوران جنگ جهانی دوم در ماه گذشته میلادی و زمانی که در شهر لوبلین لهستان مشغول به کار بودند، موفق شدند یک سنگر ساخته شده به دست نازی‌های آلمان را کشف کنند. این سنگر کشف شده که دارای ساختار چوبی بود، شامل راه پله‌ای بود که به سه راهروی زیر زمینی که با دیوار‌ها و سقف‌های بتنی احاطه شده بود، می‌شد.

سنگر نازی های آلمان که ماه گذشته میلادی در لهستان کشف شد

نظرات بینندگان