کد خبر: ۶۳۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۱ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

اولیانوف: مذاکرات وین به محض آمادگی ایران ادامه می یابد

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در صفحه رسمی توئیتر خود به سخنان امروز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اشاره کرد و نوشت: به محض آمادگی طرف ایرانی در چند هفته آینده، به دنبال ادامه مذاکرات وین در مورد برجام هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اعلام کرد که به محض آمادگی ایران به دنبال ادامه مذاکرات وین در مورد برجام هستیم.

اولیانوف در صفحه رسمی توئیتر خود به سخنان امروز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اشاره کرد و نوشت: به محض آمادگی طرف ایرانی در چند هفته آینده، به دنبال ادامه مذاکرات وین در مورد برجام هستیم.

به گزارش ایرنا، خطیب‌زاده امروز در نشست خبری با خبرنگاران در مورد زمان آغاز مجدد مذاکرات وین توضیح داد که ما هیچ وقت این گفت‌وگوها را ترک نکردیم. یک فرایند انتقال قدرت به شکل دموکراتیک رخ داده که در این فرایند، تغییراتی در تیم‌های اجرایی رخ می دهد. رییس‌جمهور در مراسم تحلیف و تنفیذ به صراحت اشاره کردند در مورد رفع تحریم‌ها تردید ندارند. البته این کار در چارچوب منافع عالیه مردم و در چهارچوب دستورالعمل‌ها انجام می‌شود .

لارنس نورمن خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گزارش داد که مذاکرات هسته‌ای ایران از آغاز ماه سپتامبر (۱۰ شهریور ماه) در وین از سرگرفته خواهد شد.

نورمن در توئیتر به نقل از این مقام که نامش آورده نشده تاکید کرد، این پیش بینی از بهترین حالت ممکن با این امیدواری است که با تشکیل کامل دولت سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران و تصویب آن در مجلس، رخ دهد.

نورمن افزود: این مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که مقام‌های ایران در گفت‌وگوهای مقدماتی با از سرگیری و ادامه این مذاکرات از نقطه‌ای که در ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ماه) قطع شده، مخالفتی نکرده‌اند و هیچ گونه طرح تازه یا تغییری در موضع مذاکرات پیشنهاد نکرده و ازسرگیری آن را منتفی ندانسته‌اند.

رئیسی در مراسم تحلیف خود پس از ادای سوگند اعلام کرد که سیاست فشار و تحریم موجب انصراف ملت ایران از پیگیری حقوق قانونی خود از جمله حق توسعه نخواهد شد. از هر طرح دیپلماتیک برای لغو تحریم‌ها استفاده می‌کنیم. نظام جمهوری اسلامی سلاح اتمی را شرعا به فتوای رهبری معظم انقلاب برخود حرام می‌داند و این سلاح هیچ جایگاهی در استراتژی دفاعی ایران ندارد.

نظرات بینندگان