کد خبر: ۶۳۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۳ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره فیلم سن‌سباستین و تقدیر از یک عمر دستاورد هنری جانی دپ

«جشنواره فیلم سن سباستین» با اهدای جایزه افتخاری دونستیا از یک عمر دستاوردهای هنری «جانی دپ» تقدیر می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«جشنواره فیلم سن سباستین» با اهدای جایزه افتخاری دونستیا از یک عمر دستاوردهای هنری «جانی دپ» تقدیر می‌کند.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین که از ۱۷ تا ۲۵ سپتامبر (۲۶ شهریور- ۳ مهر ۱۴۰۰) در اسپانیا برگزار می‌شود بالاترین جایزه خود یعنی جایزه دونستیا را به جانی دپ ستاره ۵۸ ساله هالیوود اهدا می‌کند.

متولیان این جشنواره ضمن اعلام این خبر از دپ به عنوان یکی از بااستعدادترین و همه‌فن‌حریف‌ترین بازیگران سینمای معاصر یاد کردند. جایزه دونستیا روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) در ادیتوریوم و مرکز همایش کورسال به ستاره مجموعه دزدان دریایی کارائیب اهدا می‌شود.

جانی دپ با فضای این جشنواره آشناست؛ وی سال گذشته با مستند سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان در جشنواره سن سباستین حاضر شد و در سال ۱۹۹۸ نیز همراه تری گیلیام مهمان این جشنواره اروپایی بود.

جایزه دونستیای سن سباستین از سال ۱۹۸۶ هر ساله به نام‌های بزرگی که تا ابد به عنوان بخشی از تاریخ سینمای جهان ماندگار خواهند شد، اهدا می‌شود. از جمله برندگان پیشین این جایزه می‌توان به ایتان هاوک، سیگورنی ویور ، جودی دنچ ، پنه لوپه کروز و ویگو مورتنسن اشاره کرد.

با توجه به جنجال‌ها و درگیری‌های قضایی اخیر جانی دپ با همسر سابقش، امبر هرد، تجلیل از این ستاره هالیوودی شاید برای بسیاری تعجب برانگیز باشد. اما جشنواره سن سباستین در سالهای اخیر اثبات کرد از شناکردن در خلاف جهت جریان غالب ترسی از ندارد؛ این جشنواره سال گذشته با فیلم جشنواره ریفکین، آخرین ساخته کارگردان جنجالی وودی آلن افتتاح شد.

جانی دپ که بیشتر به نقش‌آفرینی در فیلم‌هایی چون دزدان دریایی کارائیب، چارلی و کارخانه شکلات سازی و ادوارد دست قیچی شناخته می‌شود به تازگی در فیلم میناماتا (Minamata) نقش یک عکاس جنگی را باز کرد. اما اکران بی سروصدای این فیلم صدای کارگردان این اثر سینمایی را درآورد. اندرو لویتاس مدعی شد مشکلات دپ در زندگی شخصی استودیو فیلمسازی مترو گلدوین مایر (MGM) را برآن داشته که فیلم جدیدش را دفن کنند.

دپ به تازگی درگیر یک پرونده قضایی با روزنامه انگلیسی سان و امبر هرد شده بود و وقتی در این پرونده شکست خورد، کمپانی برادران وارنر از او خواست از بازی در نقش گریندل والد در مجموعه فیلم‌های جانوران شگفت انگیز کنار بکشد.

جشنواره فیلم سن‌سباستین یک جشنواره فیلم بین‌المللی است که از سال ۱۹۵۳ هرساله در شهر سن‌سباستین اسپانیا برگزار می‌شود و در هر دوره آن ۲۰۰ تا ۲۵۰ فیلم از کشورهای مختلف جهان به نمایش در می‌آیند.

نظرات بینندگان