کد خبر: ۶۳۲۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

برپایی فیزیکی یک رویداد تلویزیونی لغو شد/ تجلیل به صورت آنلاین

انجمن منتقدان فیلم آفریقایی آمریکایی گردهمایی امسال خود را به صورت فیزیکی برگزار نمی‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

انجمن منتقدان فیلم آفریقایی آمریکایی گردهمایی امسال خود را به صورت فیزیکی برگزار نمی‌کند.

به نقل از ورایتی، انجمن منتقدان فیلم آفریقایی آمریکایی اعلام کرد برنامه فیزیکی ۲۰۲۱ خود را برای تجلیل از بهترین‌های تلویزیونی آفریقایی آمریکایی لغو کرده و به جای آن این رویداد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این تصمیم به دلیل افزایش مجدد شیوع کرونا با سویه دلتا اتخاذ شده است.

این انجمن دیروز اعلام کرد که برنامه تجلیل از نورمن لیر تهیه‌کننده سرشناس تلویزیونی را در برنامه امسال دارد تا با اهدای جایزه «افسانه» از وی قدردانی کند و این برنامه نیز به صورت مجازی در ۲۱ آگوست برگزار می‌شود.

گیل روبرتسون بنیانگذار و رییس این انجمن از نورمن لیر به عنوان چهره‌ای یاد کرد که تاثیر شگرفی بر تولیدات تلویزیونی داشته و ردپای وی فراتر از زندگی این نسل رفته است.

وی افزود: لیر با استفاده از رسانه قدرتمند تلویزیون، دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم به مکان بهتری بدل کرده است و ما را وادار کرده تا به خانواده، فقر، ثروت، نژادپرستی و دیگر مفاهیم مهم فکر کنیم.

لیر که در ۹۹ سالگی هنوز فعال است سازنده سریال‌هایی چون «ماد»، «همه در خانواده»، «یک روز در یک زمان» و «دوران خوب» بوده و استفاده از بازیگران سیاهپوست نشان می‌دهد که وی همواره به تنوع و حقوق فرهنگی احترام گذاشته است.

این تهیه کننده در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۱ نیز برای توجه به تنوع نژادی و فرهنگی در تولیدات تلویزیونی‌اش تجلیل شده بود. وی ۶ جایزه امی در کارنامه دارد.

پیشتر اعلام شده بود که در سومین دوره برگزاری این رویداد از استیو مک‌کویین برای تولید سریال «تبر کوچک» با اهدای جایزه ویژه قدردانی می‌شود.

واندا سایکس نیز جایزه افتخاری ویژه را برای توجه به تنوع نژادی در تولیدات تلویزیونی می‌گیرد و مایکلا کوئل هم برای سریال کوتاه «ممکن است تو را نابود کنم» جایزه خلاقیت این انجمن را دریافت خواهد کرد.

جایزه بهترین تولید بین‌المللی نیز به «لوپین» اهدا می‌شود که سریال موش و گربه‌ای از نتفلیکس است که با بازی عمر سای در پاریس تولید شده است.

 مهر

نظرات بینندگان