کد خبر: ۶۳۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۷ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

درخواست نمایندگان مشهد از رییسی: سفر به مشهد را ممنوع کنید

نمایندگان مردم مشهد در مجلس در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار اعمال ممنوعیت قانونی و فیزیکی سفر به مقصد این شهر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نمایندگان مردم مشهد در مجلس در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار اعمال ممنوعیت قانونی و فیزیکی سفر به مقصد این شهر شدند.

 در نامه نمایندگان به سیدابراهیم رییسی آمده است:

«رئیس جمهور محترم جناب آقای رئیسی

سلام علیکم

ضمن تشکر از جنابعالی به خاطر توجه جدی به مسأله کرونا و مشکلات مردم در این زمینه در آغاز دوره ریاست جمهوری و عنایت ویژه به استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد، به اطلاع می‌رساند؛ علی‌رغم نامه هشدارآمیز شماره ۵/۱۵۱۱ مورخ ۱۴۰۰/۵/۹ نمایندگان مردم شریف مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور محترم سابق، تصمیم مقتضی در ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با وضعیت بحرانی شهر مقدس مشهد و مراکز درمانی مملو از بیماران کرونایی اتخاذ نشد. در نتیجه هر روز شاهد وخیم‌تر شدن وضعیت کرونایی در این شهر مقدس بوده و هستیم.

عبور از این بحران، تصمیم قاطع و فوری جنابعالی مبنی بر تفویض اختیارات ویژه به استان و تامین فوری نیازهای دارویی، تجهیزاتی و بودجه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد را می‌طلبد. بر این اساس موارد زیر مورد تقاضاست:

۱. اعمال ممنوعیت قانونی و فیزیکی سفر به مقصد مشهد مقدس؛

۲. الزام به رعایت پروتکل‌ها در ادارات، واحدهای صنفی و...؛ و تعطیلی موقت یا کاهش ساعت فعالیت آنها به صلاحدید استاندار؛

۳. تفویض اختیار تعطیلی موقت اماکن و تجمعات مذهبی به نماینده محترم ولی فقیه در استان؛

۴. فعال‌سازی مجدد طرح شهید سلیمانی در شهر مقدس مشهد به منظور سازمان‌دهی فوری نیروهای داوطلب برای شناسایی و کمک به افراد مبتلا به کووید ۱۹، قرنطینه فعال و رصد بیماران تا حصول اطمینان از بهبودی کامل آنان توسط سپاه و بسیج استان؛

۵. تحویل فوری امکانات، اماکن و نیروهای در اختیار ادارات دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و نیروهای نظامی و انتظامی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یا درخواست رئیس دانشگاه و تایید استاندار؛

۶. تخصیص فوری بودجه مورد نیاز، دارو و تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی مشهد.
در حال حاضر آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بستری و مرگ ناشی از آن در مشهد بسیار بالاتر از میانگین کشوری است. بر این اساس، ما نمایندگان این خطه مقدس نسبت به بروز فاجعه کرونا در مشهد مقدس به جنابعالی به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داده و تقاضا داریم بدون فوت فرصت، در خصوص موارد شش‌گانه فوق‌الذکر اتخاذ تصمیم فرمایید.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی

جواد کریمی قدوسی

فاطمه رحمانی

نصرالله پژمانفر

محمدحسین حسین‌زاده بحرینی»

نظرات بینندگان