کد خبر: ۶۳۲۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۱ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

آتش سوزی‌های جنگلی در الجزایر ۴۲ کشته برجای گذاشت

مقام‌های الجزایر از وقوع آتش‌سوزی های جنگلی در این کشور خبر دادند که این حوادث تاکنون جان دست کم ۴۲ تن از جمله ۲۵ سرباز را گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مقام‌های الجزایر از وقوع آتش‌سوزی های جنگلی در این کشور خبر دادند که این حوادث تاکنون جان دست کم ۴۲ تن از جمله ۲۵ سرباز را گرفته است.

عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر در توییتر خود نوشته است: سربازان توانستند ۱۰۰ شهروند الجزایری را در مناطق شمالی این کشور نجات دهند هر چند ۲۵ تن از این سربازان حین عملیات امداد رسانی، جان خود را از دست داده اند.

وزارت دفاع الجزایر نیز اعلام کرده است که ۱۱ سرباز دیگر همچنین در این حوادث زخمی شدند که حال چهار تن از آنها وخیم است.

از سوی دیگر ایمن بن عبدالرحمن٬ نخست وزیر الجزایر در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که ۱۷ شهروند این کشور در این آتش سوزی‌ها که تصور می شود با قصد و نیت خرابکارانه صورت گرفته، کشته شدند.

نخست وزیر الجزایر همچنین گفت: مذاکرات برای کرایه هواپیماهای اطفای حریق از کشورهای اروپایی ادامه دارد.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، دسترسی به منطقه قبایل نشین در ۶۰ مایلی شرق پایتخت این کشور بسیار مشکل است و در حال حاضر هواپیمای آب‌پاش برای اطفای آتش وجود ندارد.

مقام‌های الجزایری می‌گویند تا شامگاه دوشنبه بیش از ۸۰ آتش سوزی در ۱۸ منطقه این کشور روی داده است.

به گزارش رویترز، هفته گذشته یک ناظر جویِ اتحادیه اروپا گفت که در روزهای اخیر مدیترانه به دلیل آتش سوزی های گسترده در جنگل های ترکیه و یونان که موج گرما به آنها دامن زده، به کانون جنگل سوزی های شدید تبدیل شده است.

 ایسنا

نظرات بینندگان