arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۲۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۴ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

مدیرعامل بانک ملی در حضور محسنی اژه ای: بانک ها نگذاشتند چرخ تولید کشور متوقف شود

محمد رضا حسین زاده در دیدار اعضای شورای هماهنگی بانک ها با حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که اقتصاد ایران بانک محور است و نیاز‌های بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و تجاری کشور، به جای بازار سرمایه از طریق بانک‌ها تأمین می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
    رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: نظام بانکی با وجود منابع محدود، اجازه نداد چرخ تولید کشور در دوران تحریم متوقف شود و یا با ایجاد اختلال در روند صادرات و واردات، کشور با کمبود کالا‌های اساسی مواجه شود.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا حسین زاده در دیدار اعضای شورای هماهنگی بانک ها با حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که اقتصاد ایران بانک محور است و نیاز‌های بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و تجاری کشور، به جای بازار سرمایه از طریق بانک‌ها تأمین می‌شود.

وی همچنین در خصوص تملیک واحد‌های تولیدی به دلیل ناتوانی در بازپرداخت اقساط تسهیلات، توضیح داد: بانک‌ها هیچ واحد تولیدی فعال را تملیک نمی‌کنند، به گونه ای که واحد‌های تملیک شده توسط بانک ها، ورشکسته و تعطیل بوده اند.

حسین زاده ادامه داد: واحدهای تملیک شده، شرایطی داشته اند که حتی با وجود ارائه تسهیلات، کسی حاضر به احیای آن‌ها نبوده است و بانک‌ها برای وصول مطالباتشان به تملیک و فروش آن‌ها مجبور شده اند.

مدیرعامل بانک ملی ایران بیش از ۲۰۰ هزار نیروی انسانی شبکه بانکی کشور را سربازان اقتصادی نظام معرفی کرد و با ابزار گلایه از برخی فضاسازی‌ها علیه نظام بانکی، گفت: مدیران و کارکنان شبکه بانکی حتی در ایام کرونا یک لحظه از خدمت رسانی غفلت نکرده اند و حتی در روز‌هایی که دنیا با کمبود ماسک مواجه بود، نظام بانکی با حمایت از واحد‌های تولیدی، نیاز کشور در این زمینه را مرتفع کرد.
نظرات بینندگان