arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۲۴۳۴
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۶ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

معاون وزیر کار: ریزش ۱.۵ میلیون شغل در دوران کرونا

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در زمان کرونا ریزش داشت و بیماری نشان داد که باید مهارت آموزی جدی گرفته شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در زمان کرونا ریزش داشت و بیماری نشان داد که باید مهارت آموزی جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، علی اوسط هاشمی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار مرکز آموزش بین کارگاهی مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، افزود: به همین جهت باید به میزانی از کیفیت کاری برسیم که در موارد این چنینی بتوان شغل را حفظ کرد.

وی با اشاره به آغاز بکار مرکز آموزشی جوار صنعت کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، ادامه داد: باید در کنار صنایع مراکز آموزش تخصصی نیروها قرار گیرد تا با توجه به نیاز و فناوری روز، بتوان مهارت کارکنان را افزایش داد و راندمان کاری را بالا برد که این ظرفیت آموزشی و تقویت مهارت در سازمان فنی و حرفه ای کشور وجود دارد.

 
 
 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار پیوند صنعت و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شد و گفت: به پیمان‌های میان صنعت و سازمان فنی و حرفه‌ای نیاز داریم تا با توان مشترک چسبندگی شغلی ایجاد کنیم و آمادگی داریم طرح سنجش مهارت را در مجتمع کشتی سازی اجرا کنیم تا نیروهای ماهر در مجتمع فعالیت کنند.

اوسط هاشمی با تاکید بر اینکه سازمان فنی و حرفه ای امکان آموزش ۵۶ گروه شغلی با هزاران حرفه را دارد، این درحالی است که تا ۲ سال قبل در سطح کشور تنها ۹۲ مرکز داشت که در ۲ سال گذشته به ۶۳۱ مرکز رسیده است.

وی اعنوان کرد:‌ ایجاد ۱۴۰۰ مرکز برای امسال هدف گذاری شده تا بتوان حرکت جهشی با این باور که محور توسعه انسان توانمند و با مهارت است انجام داد.

به گفته وی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استانداردهایی می‌اندیشید که به انسان هویت می‌بخشد و مدارک ارائه شده از سوی این سازمان قابلیت ترجمه دارد و به محض استعلام توانمندی و مهارت، فرد در هر کجای دنیا مورد تایید قرار می‌گیرد.

نظرات بینندگان