کد خبر: ۶۳۲۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۳ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

طالبان: پیشنهادی برای مشارکت در قدرت از سوی دولت کابل دریافت نکرده‌ایم

سخنگوی طالبان گفت این گروه هیچ دعوتی از سوی دولت افغانستان برای اشتراک قدرت دریافت نکرده؛ این در حالیست که اخیرا کابل گفته چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سخنگوی طالبان گفت این گروه هیچ دعوتی از سوی دولت افغانستان برای اشتراک قدرت دریافت نکرده؛ این در حالیست که اخیرا کابل گفته چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در حالی خبر اشتراک‌گذاری در قدرت با کابل را رد کرد که اخیرا گزارش شده بود دولت افغانستان در ازای پایان خشونت‌ها به این گروه شبه‌نظامی پیشنهاد شریک شدن در قدرت را داده است.

سهیل شاهین همچنین گفت، طالبان آماده حضور در دولت انتقالی است و تمایلی ندارد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان را برکنار کند.

الجزیره از قول یکی از منابع دولتی کابل گفته بود که دولت کابل چنین پیشنهادی را مطرح کرده است. این پیشنهاد از طریق دفتر سیاسی طالبان در قطر به این گروه شبه‌نظامی داده شد که میزبان گفتگوهای درون افغانی است.

بر اساس گزارش‌ها، اوضاع افغانستان در حال حاضر وخیم‌تر از ژوئیه و زمانی است که اطلاعات آمریکا پیش‌بینی می‌کرد کابل ظرف شش تا ۱۲ ماه پس از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان سقوط می‌کند.

نظرات بینندگان