کد خبر: ۶۳۲۷۱۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۰ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

واکنش کنعانی‌زادگان به مسخره‌کردن لهجه‌اش توسط مطهری

کنعانی‌زادگان گفت: اگر بخواهم در این مورد حرف بزنم باید خیلی چیزها را بگویم. ارسلان، وریا غفوری و خیلی دیگر از بازیکنان تیم استقلال و تیم‌های دیگر از دوستان من هستند و برای آنها احترام زیادی قائلم و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. همیشه می‌گویم با ادب باشیم خیلی بهتر است. اینکه چیزی بگوییم که فردا وقتی با هم روبرو شدیم و روبروی هم قرار گرفتیم، بتوانیم در چشمان هم نگاه کنیم. اگر پرسپولیس و استقلال حالشان خوب باشد، تیم ملی هم خوب خواهد بود. ولی کلا در مورد موضوعی که پرسیدید، نمی‎‌خواهم بحث را بیشتر از این باز کنم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ورزش سه: مدافع سابق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است در پنجمین سال قهرمانی این تیم فشارها از هر سو روی سرخپوشان به حداکثر رسیده بوده است.

در هفته‌های میانی نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ بیستم بودیم که خبر عقد قرارداد محمدحسین کنعانی‌زادگان به تیم فوتبال الاهلی قطر توسط استاد الدوحه منتشر شد تا او پس از 2 سال حضور در جمع سرخپوشان به صورت بازیکن آزاد فوتبالش را در کشور دیگری دنبال کند. او که یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی در رسیدن به مرحله نهایی جام جهانی و همینطور تیم فوتبال پرسپولیس در راه قهرمانی‌های چهارم و پنجم بوده است، حالا مدتی می‌شود که به تیم جدیدش اضافه شده و امیدوار است در فصل منتهی به جام جهانی 2022 قطر بتواند با درک شرایط بهتر از این کشور، یکی از بازیکنان ثابت اسکوچیچ در مرحله نهایی جام جهانی باشد و به انتقال به تیم‌های معتبر اروپایی هم فکر می‌کند.


با این بازیکن که کری‌خوانی‌های زیادی نیز طی 2 سال اخیر با بازیکنان استقلال داشته، گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

*بعد از قهرمانی پرسپولیس ایران را ترک کردی. شرایطت در تیم فوتبال الاهلی چگونه است؟

کنعانی‌زادگان- خدا را شکر شرایط همه چیز خوب است. من بلافاصله بعد از بازی آخری که با پرسپولیس انجام دادم و قهرمان شدیم و مسابقات تمام شد به قطر آمدم و تست‌های پزشکی را پشت سر گذاشتم. بعد از انجام تست‌های پزشکی هم به اردوی تیم الاهلی در ترکیه اضافه شدم. مسئولان باشگاه در این اردو 5 بازی برنامه‌ریزی کرده‌اند که من در 2 بازی حضور داشته ام. البته 9 روز دیگر از اردو باقی مانده و 2 ، 3 بازی دیگر برگزار خواهیم کرد.»

*آیا تیم فوتبال الاهلی توانایی رقابت با سایر تیم‌های مدعی لیگ قطر را برای کسب عنوان قهرمانی دارد؟

کنعانی‌زادگان- حقیقت این است که تیم‌های السد و الدحیل هزینه های بیشتری کرده‌‎اند و بازیکنان بهتری در اختیار دارند. حتی القطر به نظرم شرایط بهتری نسبت به ما دارد. در باشگاه ما هم به اندازه بودجه‌ای که داشته‌اند، توانسته اند بازیکنان مدنظرشان را بگیرند. نمی توانم بگویم چطور پیش می رود. اینکه برای سهمیه می‌جنگیم یا نیفتادن. من 2 ، 3 هفته است به تیم اضافه شده ام. باید بیشتر تمرین کنیم؛ بازی دوستانه بیشتری انجام بدهیم تا به هماهنگی برسیم و با شرایط خوبی وارد مسابقات شویم.

*کری خوانی‌ات در تیم جدید هم تمام نشد و شماره 5 را با اشاره به 5 قهرمانی پرسپولیس انتخاب کردی. در این مورد توضیح بده.

کنعانی‌زادگان- من حقیقتا یک مقدار آدم احساسی‌ای هستم. واقعا برایم دوری از تیمی که عاشقش هستم، سخت است. از همین حالا اما مثل یک هوادار 6 آتشه پشت تیم هستم و برای پرسپولیس آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنم. خودم را عضوی از خانواده پرسپولیس می‌دانم که در غم‌ها و شادی‌ها کنارشان هستم. می دانم که امسال دوباره قهرمان می‌شوند و امیدوارم امسال دیگر در آسیا هم قهرمان شوند. کسب 5 قهرمانی در لیگ برتر آن هم به صورت متوالی اتفاقی است که تاکنون در لیگ برتر اتفاق نیفتاده است. این نکته خیلی مهمی برای من و هواداران پرسپولیس بود. خدا را شکر که توانستیم دلشان را شاد کنیم و من هم به خاطر همین موضوع و شادی هواداران شماره 5 الاهلی را برداشتم.

*طی 2 سال حضور در پرسپولیس موفق به کسب 2 قهرمانی شدی؛ 2 قهرمانی‌ای که به نظر هر سال سخت‌تر می‌شد. در مورد این موضوع توضیح بده.

کنعانی‌زادگان- واقعا اگر بخواهم در مورد شرایط تیم در این 2 سال، قهرمانی‌های متوالی و حضور در فینال آسیا بگویم، باید تاکید کنم که شرایط خیلی سخت بود و مدام سخت‌تر هم می‌شد. همه دیدند که اخیرا خیلی ناعادلانه با پرسپولیس برخورد می‌شد؛ به خصوص در مورد محرومیت ها و جریمه ها. اتفاقاتی رخ می داد که برایمان عجیب بود. پارسال چهار هفته مانده به پایان مسابقات قهرمان شدیم ولی امسال شرایط خیلی سخت بود و مدام بازیکنان تیم را محروم می کردند. ضمن اینکه از نبودن هواداران هم ضربه خوردیم؛ اگرچه این موضوع برای همه تیم ها وجود داشت و یک چیز کلی بود، با این حال برای پرسپولیس ماجرا فرق می کند و حضور هواداران خیلی احساس می‌شد و اگر بودند شرایط بهتری را تجربه می کردیم.

*چقدر حرف‌هایی که بیرون از تیم در مورد کمک‌های وزیر به پرسپولیس شنیده می‌شد و مواردی از این دست روی عملکرد شما تاثیرگذار بود؟

کنعانی‌زادگان- به هر حال علاوه بر این‌ها بحث داوری، محرومیت و مسائل دیگر هم بود. می گفتند پرسپولیس پول می‌گیرد ولی تیم های دیگر نمی گیرند. ما در مصاحبه‌ها هم بارها گفتیم و تاکید کردیم که دوست داریم همه چیز واضح باشد و قراردادها رو شود، تا مشخص شود به عنوان مثال من چقدر پول می‌گیرم. من پارسال بهترین دفاع آسیا و لیگ شدم. دوست دارم قرارداد من را وسط بگذارند و قرارداد آنها را هم بگذارند و دریافتی‌ها را هم بگویند. ما رفتیم نایب قهرمان آسیا شدیم، ولی به والله هزار تومان پول نگرفتیم! دوم آسیا شدیم، ولی هیچ پولی نگرفتیم. خب با این اتفاقات، وقتی آن حرف‌ها هم شنیده می‌شود، آدم ناراحت می‌شود. همه تیم‌ها زحمت می کشند و ما هم همین کار را می کنیم و همیشه این موضوع را تکرار کردیم که توی زمین حقمان را می‌گیریم. حرف هایی که می شنیدیم شاید ناراحت کننده بود، اما ما یک خانواده بزرگ هستیم. برای موفقیت هواداران همیشه جنگیده‌ایم. این را ولی بدانند که با حرف های بیرون از زمین نمی‌توانند روی ما تاثیر بگذارند. حتی وقتی پول نگرفتیم هم هم‌قسم شدیم تا بهترین عملکردمان را در زمین انجام بدهیم. پرسپولیس همیشه حرفش روی توی زمین می‌زند.

*کری‌ خوانی هم در یکی دو سال اخیر میان بازیکنان 2 تیم پرسپولیس و استقلال در اوج قرار داشته و خودت هم یکی از بازیکنانی بود که همیشه در این ماجراها حضور داشتی. در این مورد و فضایی که وجود دارد کمی توضیح بده.

کنعانی‌زادگان- حقیقتا فکر می‌کنم قشنگی فوتبال به کری خواندن‌هایش است. این موضوع را در بهترین تیم‌های اروپا مثل بارسلونا و رئال مادرید هم می بینید. می خواهم این را بگویم که کری خواندن قشنگ است ولی وقتی بی ادبی می شود، خوب نیست. من همیشه در کری خواندن‌‎هایم ادب را رعایت کرده‌ام. هیچ وقت نخواستم لهجه کسی یا خانواده‌اش را مسخره کنم. سعی کرده ام با ادب کری بخوانم. قصد ناراحت کردن تیم حریف را هم نداشته‌ام. به هر حال فوتبال و ورزش همیشه یک طرفش برد است و طرف دیگرش باخت؛ گاهی ما می‌بریم و گاهی رقبایمان. آنها می‌برند کری می‌خوانند و ما هم همینطور و اگر در آن ادب رعایت شده باشد، مشکلی نیست.

*آیا امیرارسلان مطهری لهجه‌ات را هم مسخره کرده بود؟

کنعانی‌زادگان- اگر بخواهم در این مورد حرف بزنم باید خیلی چیزها را بگویم. ارسلان، وریا غفوری و خیلی دیگر از بازیکنان تیم استقلال و تیم‌های دیگر از دوستان من هستند و برای آنها احترام زیادی قائلم و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. همیشه می‌گویم با ادب باشیم خیلی بهتر است. اینکه چیزی بگوییم که فردا وقتی با هم روبرو شدیم و روبروی هم قرار گرفتیم، بتوانیم در چشمان هم نگاه کنیم. اگر پرسپولیس و استقلال حالشان خوب باشد، تیم ملی هم خوب خواهد بود. ولی کلا در مورد موضوعی که پرسیدید، نمی‎‌خواهم بحث را بیشتر از این باز کنم.

*شما یکی از بازیکنان تیم ملی هستید؛ آیا وقت آن نیست که کمی از این فضا فاصله بگیرید؟

کنعانی‌زادگان- اصلا بحث این چیزها نیست. من خودم هم می‌دانم که بازیکن ملی هستم و خیلی‌ها از من یاد می‌گیرند. نمی‌خواهم کسی را ناراحت کنم و به همه احترام می گذارم. الان هم شرایط فرق می کند و در یک لیگ دیگر هستم. فکر می‌کنم در مورد این چیزها حرف نزنیم بهتر است. برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

*پس از جدایی شما خیلی زود پرسپولیس از خرید جدیدش یعنی علیرضا ابراهیمی که قرار است جایگزین شما باشد، رونمایی کرد. شرایط را برای او چطور می بینی؟

کنعانی‌زادگان- ما دوستان خیلی خوبی هستیم. اتفاقا با او صحبت کردم؛ در مورد پرسپولیس و شرایط تیم صحبت کردیم. کمک‌هایی می‌خواست و من تا جایی که توانستم سعی کردم به او مشورت های خوب بدهم که کارش ساده تر بشود. از بزرگی باشگاه و هواداران گفتم. خودش می‌داند کار سختی در پیش دارد، ولی با تمرین، تلاش و کادر فنی و بازیکنان بزرگی که در تیم هستند، چیزهای زیادی یاد خواهد گرفت و روز به روز بهتر می شود.

*علیرضا ابراهیمی در اولین مصاحبه خود با خنده گفت که با هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس به جز محمدحسین کنعانی زادگان مشکلی ندارم که او هم دیگر نیست. ماجرای بین تو و خرید جدید پرسپولیس چه بوده است؟

کنعانی‌زادگان- واقعا چنین حرفی زده است..

*بله؛ شاید هم به خاطر اتفاقاتی بوده که در جریان 2 فصل گذشته میان شما و او رخ داده است؟

کنعانی‌زادگان- حتما. وگرنه چیز خاصی نبوده است. حتما یک مقدار اذیتش کرده بودم، والا یکی از دوستان خوبم است.

*هنوز عکس پروفایلت هم با پیراهن باشگاه پرسپولیس است. چرا؟

کنعانی‌زادگان- خب به هر حال هر کسی باشد به نظرم همین کار را می‌کند. واقعا بهترین خاطرات زندگی‌ام را در 2 سال اخیر داشتم. دوست دارم این عکس همیشه باشد تا دوست داشتنم را نشان بدهم. پرسپولیس و هوادارانش همیشه در قلب من هستند و یک روز با قدرت باز خواهم گشت.

*ما بدون بازی دوستانه باید وارد رقابت های مرحله نهایی جام جهانی بشویم. شرایط تیم ملی را چطور می بینی؟

کنعانی زادگان- بیشتر تیم‌ها بازیکنانشان در حال آماده‌سازی هستند. به زودی فکر می کنم اردوی تیم ملی هم آغاز می شود. طبق چیزی که در برنامه زده بودند.کادر فنی خیلی خوبی داریم و در بازی های سختی که داشتیم، نشان دادیم توانایی زیادی داریم و هر 4 بازی را بردیم. شرایط بسیار سختی داشتیم ولی با تدابیر کادر فنی عملکرد خوبی داشتیم و هر بازی بهتر شدیم. من شخصا کنار اسکوچیچ خیلی چیزها یاد گرفته ام. نکات زیاد و جدیدی را به من یاد داده است. امیدوارم همین روند ادامه‌دار باشد. دیده‌ایم که چقدر برای آنالیزها و کار فنی تیم وقت می گذارد. اسکوچیچ خودش را یک ایرانی می داند و امیدوارم بتوانیم با او به جام جهانی 2022 قطر برسیم.

*در تیم ملی بار دیگر فرصت بازی کردن کنار شجاع خلیل زاده را پیدا کردی که در لیگ و آسیا عملکردتان خیلی خوب بود.

کنعانی زادگان- همه بازیکنان خوب هستند. همیشه گفته ام چه یک دقیقه بازی کنم چه 90 دقیقه برایم بازی کردن با پیراهن تیم ملی افتخار است. من و شجاع در پرسپولیس عملکرد خوبی در کنار هم داشتیم و در تیم ملی هم کنار هم هستیم و طبیعی است که هماهنگی زیادی با هم داشته باشیم.

*طی سال‌های اخیر چالش های زیادی را پشت سر گذاشته ای. از پیوستن به استقلال تا حضور در ماشین سازی و پرسپولیس؛ حالا هم چالش جدید در فوتبال قطر. چه هدفی را دنبال می‌کنی؟

کنعانی زادگان- صد در صد قطر را انتخاب کردم تا چالش جدیدی را تجربه کنم. سال بعد هم جام جهانی در قطر است و اینطوری می‌توانم با آب و هوا و شرایط فوتبال در این کشور بیشتر آشنا شوم. ان شاالله سال بعد که جام جهانی آغاز می‌شود، بتوانم شرایط خوبی داشته باشم. متاسفانه قبل از جام جهانی روسیه با مصدومیت شدیدی مواجه شدم و نتوانستم در مسابقات حضور داشته باشم. امیدوارم اینبار بتوانم با قدرت ظاهر شوم و با تیم های بزرگ دنیا بازی کنم. ضمن اینکه امیدوارم با بازی هایی که انجام می‌دهم، پیشنهادهای خوبی برایم برسد. ان شاالله اتفاقات بهتری برایم رخ بدهد.

*آیا به بازی در تیم های اروپایی هم فکر می‌کنی؟

کنعانی زادگان- کسی نیست که بدش بیاید در تیم های معتبر جهان بازی کند. امیدوارم اتفاقات خوبی برایم رخ بدهد و بتوانم در بهترین تیم ها بازی کنم.

*زودتر از پایان فصل خبر جدایی ات مخابره شد. فکر می‌کنی این نحوه جدایی بهتر است یا اینکه یک بازیکن به یکباره جدا شود؟

کنعانی‎‌زادگان- خب من با کادر فنی تیم این موضوع را زودتر در میان گذاشته بودم. این موضوع را گفته بودم که آنها هم وقت تصمیم گرفتن داشته باشند تا بازیکنی را جای من بگیرند. همه چیز را با کادر فنی و باشگاه در جریان گذاشتم که خدایی ناکرده مشکلی ایجاد نشود.

*حرف پایانی؟

از هواداران تشکر می کنم که همیشه کنارم بوده اند. از کادر فنی، مدیریت، آقای کریم باقری و بازیکنان بزرگ تیم مثل آقا سید تشکر می کنم که به من لطف داشتند. امیدوارم پرسپولیس و هوادارانش همیشه سربلند و موفق باشند.

نظرات بینندگان