کد خبر: ۶۳۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۲ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

وضعیت اضطراری کرونا در استان فارس؛ تمامی فعالیت باشگاه‌ها و مدارس فوتبال تعطیل شد

در پی وضعیت قرمز کلانشهر شیراز هیئت فوتبال استان فارس و شهر شیراز از تعطیلی تمام باشگاه‌ها و مدارس فوتبال خبر داده است. بر این اساس تمامی فعالیت‌های باشگاه‌ها و مدارس فوتبال از امروز ۲۲ مرداد تا پایان این ماه تعطیل شد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز روند افزایش مبتلایان و جان باختگان را صعودی اعلام کرده که در پی این وضعیت ظرفیت بیمارستان‌های مرجع کرونا در استان تکمیل شده و لیست‌های انتظار شکل گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: در پی وضعیت قرمز کلانشهر شیراز هیئت فوتبال استان فارس و شهر شیراز از تعطیلی تمام باشگاه‌ها و مدارس فوتبال در سراسر استان خبر داد.

حدود یک‌ سال و نیم از شیوع بیماری کرونا در ایران و به‌تبع آن استان فارس می‌گذرد، روزهای زیادی گذشته، سختی‌های زیادی پشت سر گذاشته شده، خانواده‌های بسیاری داغدار شدند، بسیاری از کادر درمان در راه شهید شدند اما هنوز کرونا ادامه دارد و عده‌ای که هر شرایطی را ساده می‌انگارند و بی خیال کرونا، دورهمی و مهمانی‌های خانوادگی دارند یا به سفر می‌روند.

همین دست رفتارها در کنار برخی بی‌تدبیری‌های دولت و روند ناقص و کند واکسیناسیون سبب شده تا امروز کرونا ادامه پیدا کرده و این روزها که اوج موج پنجم را می‌گذراند، سهمگین‌تر از همیشه باشد به‌گونه‌ای که اعلام جدید وضعیت رنگ‌بندی در استان‌های مختلف نشان از یک بحران فراگیر دارد، اغلب استان‌های کشور یکپارچه قرمز شده‌اند که نشانگر خوبی به لحاظ وضعیت گسترش بیماری نیست.

در حال حاضر 33 شهرستان استان فارس در وضعیت پرخطر یا قرمز قرار گرفته که این موضوع در کنار افزایش مبتلایان و جان‌باختگان به ویژه کاهش سن فوتی‌ها وضعیت را در یک حالت اضطرار قرار داده است و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز این موضوع را بارها بیان کرده است.

تعطیلی تمامی مدارس و باشگاه‌های فوتبال در استان فارس

در همین راستا و در پی وضعیت قرمز کلانشهر شیراز هیئت فوتبال استان فارس و شهر شیراز از تعطیلی تمام باشگاه‌ها و مدارس فوتبال خبر داده است. بر این اساس تمامی فعالیت‌های باشگاه‌ها و مدارس فوتبال از امروز 22 مرداد تا پایان این ماه تعطیل شد.

در اطلاعیه هیئت فوتبال آمده است که «با توجه به شرایط قرمز شهر شیراز، شیوع دوباره و خطرناک کرونا و برای حفظ سلامتی جامعه هدف،کادر اداری هیئت فوتبال فارس و شیراز در هفته آتی (هفته پایانی مردادماه) تعطیل است و در صورت تخلف برخورد قانونی نیز صورت می‌گیرد.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز روند افزایش مبتلایان و جان باختگان را صعودی اعلام کرده که در پی این وضعیت ظرفیت بیمارستان‌های مرجع کرونا در استان تکمیل شده و لیست‌های انتظار شکل گرفته است.

با اعلام جان باختن 35 هم استانی دیگر در اثر کرونا در 24 ساعت گذشته مجموع جان باختگان ناشی از کووید19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به پنج هزار و570 نفر رسیده است.

هم اکنون چهار هزار و 939 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 415 بیمار مبتلا به کووید19 به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

سالن تئاتر مرکز درمان بیماران کرونایی شد

به دنبال این شرایط سالن تئاتر استاد لایق در شهر شیراز نیز به صورت موقت برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافت. موضوعی که صابر سهرابی، مدیرکل ارشاد استان فارس نیز این امر را تایید کرده است.

به گفته وی این تصمیم، مصوب ستاد استانی مدیریت کروناست زیرا با توجه به بحرانی بودن استان از لحاظ شیوع بیماری این سالن به صورت موقت برای درمان بیمارانی که نیاز به بستری ندارند، اختصاص یافته است.

با توجه به شیوع موج پنجم کرونا موسوم به دلتا، این موضوع لزوم اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و به ویژه پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای غیرضروری را بیشتر می‌کند.

همچنین تاکید همه مسئولان بر خودداری از سفرهای غیرضروری به ویژه سفر به شهرستان‌های با وضعیت قرمز است که البته از سوی بخش زیادی از مردم رعایت می‌شود اما باید همه در این زمینه مشارکت کنند.

نظرات بینندگان