arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۲۷۵۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۰۹ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

آزادی ۱۰۱ زندانی همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز

حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز با اعلام خبر آزادی ۱۰۱ زندانی، همزمان با سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به استان گفت: همزمان با حضور رئیس قوه قضائیه، هیاتی مرکب از ۶۰ نفر از قضات استان از زندان‌ها بازدید کرده و ضمن صحبت و رسیدگی به مشکلات زندانیان، مقدمات آزادی زندانیان را فراهم کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز با اعلام خبر آزادی ۱۰۱ زندانی، همزمان با سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به استان گفت: همزمان با حضور رئیس قوه قضائیه، هیاتی مرکب از ۶۰ نفر از قضات استان از زندان‌ها بازدید کرده و ضمن صحبت و رسیدگی به مشکلات زندانیان، مقدمات آزادی زندانیان را فراهم کردند.

وی افزود: در این بازدید که به صورت همزمان و در ندامتگاه مرکزی کرج و فردیس انجام شد، با بررسی پرونده زندانیان، ۸۰ زندانی مستحق بهره‌مندی از ارفاقات قانونی و اعطای مرخصی منتهی به آزادی تشخیص داده شدند و همچنین با استفاده از ظرفیت ستاد دیه و با مشارکت خیرین، با تامین بدهی حدود ۱۰ میلیارد ریالی ۲۱ زندانی جرایم غیر عمد، زمینه آزادی این محکومان نیز میسر شد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان متذکر شد: مجموعا با این اقدام زمینه آزادی تعداد ۱۰۱ زندانی از ندامتگاه‌های استان البرز فراهم شد.

نظرات بینندگان