arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۲ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

تلفات زلزله هائیتی به مرز ۱۳۰۰ نفر رسید/ خطر وقوع طوفان در مناطق زلزله زده

شمار قربانیان زمین لرزه در هائیتی در حالی به رقم ۱۲۹۷ نفر رسیده که امدادگران همچنان در تلاش برای نجات دادن حادثه دیدگان از میان آوار هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار قربانیان زمین لرزه در هائیتی در حالی به رقم ۱۲۹۷ نفر رسیده که امدادگران همچنان در تلاش برای نجات دادن حادثه دیدگان از میان آوار هستند.

 بیمارستانها و مراکز درمانی مملوء از مراجعانی است که بر اثر وقوع این زمین لرزه مصدوم شده اند. گفته شده در پی وقوع این زمین لرزه که بزرگی آن ۷.۲ ریشتر بوده دستکم ۵۷۰۰ نفر مصدوم شده اند.

مقامات هائیتی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۹۷ نفر بر اثر زلزله روز شنبه کشته شده اند و احتمال افزایش آمار قربانیان وجود دارد، اظهار داشتند: حدود ۱۳ هزار و ۶۹۴ خانه بر اثر این حادثه تخریب شده است. همچنین هزاران نفر به دلیل وارد شدن خسارت به خانه هایشان آواره شده اند.

مقامات هائیتی در تلاش هستند تا هرچه سریعتر و پیش از وقوع طوفان، پزشکان را به مناطقی که بیشترین خسارت را بر اثر زمین لرزه متحمل شده اند، اعزام کنند.

نیروهای امدادی به سرعت در جستجوی یافتن بازماندگان حادثه هستند و فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که نیروهای محلی، مردم را از زیر آوار دیوارها و سقف هایی که در اطراف آنها فرو ریخته است، بیرون می کشند.

یک مقام دولت هائیتی در این باره گفت: غیر از اینکه احتمال افزایش تلفات وجود دارد، این نگرانی هست که خسارات زلزله و آواره شدن مردم، موجب تشدید بحران شیوع ویروس کرونا شود.

 به نقل از اسکای نیوز، مدارس، بیمارستانها، هتلها و کلیساها به شدت دچار خسارت شده اند و دیوارهای یک زندان به دلیل لرزش های شدید، ترک برداشته است.

 ایسنا

نظرات بینندگان