کد خبر: ۶۳۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۲ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

هجوم شهروندان به فرودگاه کابل؛ ۱۰ جان باختند

مسؤولان فرودگاه کابل می‌گویند که مردم براساس اطلاعات نادرست به فرودگاه یورش بردند درحالی که تمامی پروازها متوقف شده‌اند.در پی یورش هزاران تن به فرودگاه کابل، از کشته شدن نزدیک به ۱۰ تن گزارش داده می‌شود. ده‌ها تن هم‌ زخمی شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مسؤولان فرودگاه کابل می‌گویند که مردم براساس اطلاعات نادرست به فرودگاه یورش بردند درحالی که تمامی پروازها متوقف شده‌اند.

به گزارش طلوع نیوز، در پی یورش هزاران تن به فرودگاه کابل، از کشته شدن نزدیک به ۱۰ تن گزارش داده می‌شود. ده‌ها تن هم‌ زخمی شده‌اند.

شهروندان افغان به امید خروج از کشور از دیشب به فرودگاه کابل یورش برده‌اند که شماری از آنان در نتیجه تیراندازی‌های نیروهای خارجی، ازدحام و حتی افتادن از هواپیما جان‌شان را از دست دادند.

برخی خانواده‌ها می‌گویند که پس از آگاهی از خروج بدون پاسپورت نزدیکان‌شان به فرودگاه رفتند؛ اما اجازه ورود نیافتند.

فایل تصویری پرواز یک هواپیمای نظامی آمریکا را از میدان هوایی کابل نشان می‌دهد که همه به سوی آن هجوم برده‌اند؛ اما هنگام پرواز چهار تن پس از افتادن به زمین جان دادند.

احمدشاه کتوازی، کارمند پیشین وزارت امور خارجه گفت: " هراس و ترس مردم در فروگاه کابل زیاد شده است و بدبختانه تلفات هم دارد".

حمیدالله مسرور ، استاد دانشگاه بیان کرد: «این برخاسته از سیاست‌های نادرست اشرف غنی بود که مردم را در وضعیت بد قرار داد و فرار کرد".

شاهدان می‌گویند که در تیراندازی‌های نیروهای خارجی، ازدحام بیش از حد و نیز افتادن از هواپیما نزدیک به ۱۰ تن جان باختند.

محمد ربیع، ساکن کابل گفت: "اعضای فامیل ما شش یا هفت نفر هستیم می‌خواستیم برویم دیدیم وضعیت خوب نیست.

فرماندهان طالبان اطمینان می‌دهند که تامین امنیت مردم را در اولویت دارند.

قاری خالد، از فرماندهان نظامی طالبان گفت: به مردم می‌گویم ناراحت نباشند و ما خادم آنها هستیم.

اما مسؤولان فرودگاه کابل می‌گویند که مردم با اطلاع نادرست به فرودگاه یورش بردند درحالی که تمامی پروازهای داخلی و خارجی متوقف هستند.

نظرات بینندگان