کد خبر: ۶۳۳۲۵۲
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۱ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

تحریم‌ها مانع انتقال VAR به ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند امکانات استفاده از VAR را به تهران بفرستد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال کشورمان اعلام کرد به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند امکانات استفاده از VAR را به تهران بفرستد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در بخشی از نامه AFC آمده است: «به اطلاع می‌رسانیم طبق توصیه STP تحت قرارداد ما، به دلیل تحریم‌های شدید بین‌المللی و چالش‌های مختلف، پیرامون واردات تجهیزات مورد نیاز به جمهوری اسلامی، کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند سیستم VAR را برای مسابقات پیش رو در ایران اجرا کند. ما برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران جهت آماده‌سازی برای مسابقه آینده آرزوی موفقیت داریم و منتظر همکاری و تفاهم شما در این زمینه هستیم».

گفتنی است در مکاتبات قبلی از سوی فیفا و AFC اعلام شده بود در صورت عدم تجهیز ورزشگاه‌ها این دو نهاد سعی می‌کنند همکاری لازم را با فدراسیون‌های موردنظر داشته باشند، این در شرایطی است که بسیاری از رقابت‌های تحت‌نظر این دو نهاد بین‌‌المللی همچنان بدون VAR برگزار می‌شوند.

پیش‌تر حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود تنها مشکل باقیمانده در مسیر میزبانی رقابت‌های انتخابی جام جهانی قطر موضوع حق پخش است و اظهار امیدواری کرده بود با همکاری سازمان صداوسیما این مسئله نیز حل شود. این در شرایطی است که موضوع کمک داور ویدئویی از الزامات برگزاری رقابت‌ها در این مرحله قلمداد نشده است.

نظرات بینندگان