کد خبر: ۶۳۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۴ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

عبدالله عبدالله به طالبان: حفظ جان و مال افغان ها باید در اولویت قرار گیرد

عبدالله عبدالله ، رئیس شورای آشتی افغانستان اعلام کرد که در دیدار با هیاتی از جنبش طالبان به رهبری خلیل الرحمان حقانی ، بر اولویت دادن به امنیت و حفاظت از جان و مال افغان ها تاکید کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: عبدالله عبدالله از طالبان خواست حفظ جان و مال افغان ها در اولویت قرار گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله ، رئیس شورای آشتی افغانستان اعلام کرد که در دیدار با هیاتی از جنبش طالبان  به رهبری خلیل الرحمان حقانی ، بر اولویت دادن به امنیت و حفاظت از جان و مال افغان ها تاکید کرده است.

عبدالله در مجموعه توئیت هایی که در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد ، گفت: ما درباره امنیت غیرنظامیان در کابل و افغانستان ، وحدت و همکاری برای آینده کشور تبادل نظر کردیم ... و من از رهبران طالبان خواستم که امنیت ، زندگی و عزت مردم در اولویت قرار دارد.

در این ملاقات ، رئیس کمیته منافع افغانستان بر موضع خود در حمایت از تاسیس یک دولت مستقل و متحد بر اساس مبانی عدالت و برابری تاکید کرد.

عبدالله افزود که "آقای حقانی به شرکت کنندگان اطمینان داد که آنها [طالبان] برای تامین امنیت لازم برای شهروندان کابل تلاش خواهند کرد و از حمایت و پشتیبانی رهبران سیاسی و بزرگان کشور به منظور تامین امنیت  مردم درخواست کرد.

نظرات بینندگان