arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۳۶۷۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

معاون وزیر بهداشت: ۵۰ هزار بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری هستند

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم و حدود ۵۰ هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم و حدود ۵۰ هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

قاسم جان‌بابایی ظهر امروز در بازدید از مراکز درمان گلستان به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به روند ثبات بستری در چند روز گذشته در استان گلستان، اظهار داشت: هر چند قضاوت درباره روند کاهشی ابتلا زود است اما در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم هر چند این روزها حدود 50 هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود 30 هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در برخی استان‌ها همچنان روند ابتلا افزایشی است از جمله این استان‌ها اصفهان، فارس و خراسان رضوی است و بقیه استان‌ها تقریباً روند ابتلا به یک ثبات نسبی رسیده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در بحث زیرساختی تلاش می کنیم تا مشکل کمتری داشته باشیم، افزود: در چند روز گذشته با کمک دولت، بنیاد مستضعفان ،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌رسان مشکل کمتری را شاهد بودیم.

جان بابایی تاکید کرد: امیدواریم تا هفته آینده با کمک‌های بیشتر روند بهتری را شاهد باشیم.

با درخواست مجمع نمایندگان استان گلستان ، شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و تعدادی از اعضای کمیسیون برای بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی و بررسی مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان امروز جمعه (29 مرداد ) به استان گلستان آمدند.

اعضای این کمیسیون در سفر یک روزه از هر حوزه انتخابیه به نمایندگی از یک بیمارستان بازدید می کنند اما در جمع بندی نهایی مشکلات همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی استان خصوصاً مواردی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با بیماری کرونا مرتبط‌اند، لحاظ خواهد شد.

گلستان در وضعیت فوق بحرانی کرونا قرار دارد و هم اکنون هزار و 899 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند.

نظرات بینندگان