arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۳۶۷۵
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۲ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

شکایت لبنان از اسرائیل به سازمان ملل به خاطر نقض حریم هوایی

استفاده جنگنده‌های اسرائیل از حریم هوایی لبنان برای حمله به سوریه، واکنش شدید وزارت خارجه و نخست وزیر پیشبرد امور لبنان را به همراه داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: استفاده جنگنده‌های اسرائیل از حریم هوایی لبنان برای حمله به سوریه، واکنش شدید وزارت خارجه و نخست وزیر پیشبرد امور لبنان را به همراه داشت.

به گزارش المیادین، «زینت عکر» سرپرست وزارت خارجه لبنان، نقض حریم هوایی لبنان از سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حمله به سوریه را محکوم کرد.

وی افزود: این اقدام نقض کننده اسرائیل، تهدیدی مستقیم و خطرناک برای سلامت هواپیما‌های مسافربری و ناوبری لبنان محسوب می‌شود.

زینت عکر تاکید کرد: جنگنده‌های متخاصم حریم هوایی نزدیک فرودگاه بیروت را نقض کردند و با خط هوایی مسافربری در تماس مستقیم بودند. این اقدام به مثابه نقض قطعنامه‌های بین المللی به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ و تهدیدی برای امنیت و ثبات لبنان است.

وزیر خارجه لبنان اعلام کرد: ما از طریق «مدللی» نماینده لبنان در سازمان ملل به خاطر این اقدام ناقض حاکمیت لبنان، شکایت کرده‌ایم. سازمان ملل باید مانع از نقض حریم هوایی ما و استفاده از آن برای حملات ضد سوریه شود و سازمان ملل باید مانع اسرائیل شود.

از سوی دیگر «حسان دیاب» نخست وزیر پیشبرد امور لبنان هم اعلام کرد: ادامه نقض حاکمیت لبنان از سوی دشمن صهیونیست تهدید مستقیم علیه قطعنامه ۱۷۰۱ است.

وی تاکید کرد: سازمان ملل باید دشمن اسرائیلی را محکوم کند و اقداماتی به منظور صیانت از حاکمیت ما و در حمایت از قطعنامه ۱۷۰۱ به عمل آورد.

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب همزمان به غرب دمشق و جنوب حمص حمله موشکی کردند که این حملات با واکنش پدافند هوایی ارتش سوریه مواجه شده است.

نظرات بینندگان