کد خبر: ۶۳۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۲ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

کاهش ۴۶ درصدی تردد در جاده‌های استان همدان

رئیس پلیس راه استان همدان از کاهش ۴۶ درصدی تردد در جاده‌های استان در تعطیلات تاسوعا و عاشورای ۱۴۰۰ خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس راه استان همدان از کاهش ۴۶ درصدی تردد در جاده‌های استان در تعطیلات تاسوعا و عاشورای ۱۴۰۰ خبر داد.

سرهنگ رضا عزیزی ، با اشاره به اینکه در تعطیلات تاسوعا و عاشورای سال گذشته ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تردد در جاده‌های استان انجام شد، افزود: در زمان مشابه سال جاری یک میلیون و۵۶۰ هزار تردد را جاده‌های استان شاهد بودیم که کاهش ۴۶ درصدی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این ترددها مربوط به خودروهای غیربومی بود که بیشتر به استان‌های غربی سفر می‌کردند، گفت: جریمه‌های اعمال شده در کاهش ترددها تأثیرگذار است و به صورت جدی در ایست بازرسی‌ها مورد توجه قرار دارد.

عزیزی در ادامه مطرح کرد: از زمان اجرای طرح محدودیت تردد، ۱۱۲۸ خودرو را از جاده‌های استان بازگشت داده‌ایم و از آنجا که تمامی شبکه راه‌های استان به هم وصل هستند تعدادی از خودروها نیز قانون را دور زدند و در این راستا ۷ هزار و ۳۰۰ خودرو در جاده‌های فرعی و روستایی اعمال قانون شدند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد ذکر شده، تخلف بیش از پنج هزار خودرو توسط دوربین‌ها ثبت شده است، اضافه کرد: خودروهایی که در بازه زمانی ۲۴ مردادماه تا ۵ شهریور از جاده‌های استان به مبدأ برنگردند اعمال قانون یک میلیون و ۵۰ هزار تومانی می‌شوند.

رئیس پلیس راه استان همدان با تأکید بر اینکه از هموطنان درخواست می‌کنیم توصیه‌ها را جدی بگیرند، بیان کرد: دوربین‌های ثبت تخلف شعاع بیش از ۷۰ کیلومتری از مرکز استان نیز فعال شده است و تخلفات درون استانی نیز توسط مرکز ثبت می‌شود.

عزیزی در پایان با بیان اینکه در مدت اجرای طرح محدودیت تردد، ۴ فقره تصادف فوتی داشتیم که بومی بوده‌اند، گفت: متأسفانه در تعطیلات بیشترین تعداد فوتی‌ها بومی هستند که زیبنده استان همدان نیست و این موضوع باید آسیب شناسی شود.

 ایسنا

نظرات بینندگان