کد خبر: ۶۳۳۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۱ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

کشتی فرنگی جوانان جهان؛ یک مدال طلا و ۳ برنز حاصل تلاش نمایندگان ایران در ۵ وزن نخست

 در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در روسیه، امیررضا ده بزرگی دارنده مدال‌های طلای المپیک جوانان و طلای نوجوانان جهان، در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و ایمان محمدی در ۶۳، محمدحسین آذرم دخت در ۷۷ و امیرمحمد بیات در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز صاحب ۳ مدال برنز شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست قهرمانی جوانان جهان به یک مدال طلا و ۳ برنز دست یافت.

 در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در روسیه، امیررضا ده بزرگی دارنده مدال‌های طلای المپیک جوانان و طلای نوجوانان جهان، در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و ایمان محمدی در ۶۳، محمدحسین آذرم دخت در ۷۷ و امیرمحمد بیات در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز صاحب ۳ مدال برنز شدند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد المیر علی‌یف از آذربایجان گذشت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آدم اوزون از ترکیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ده بزرگی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر ایسخار کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. او در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک از سد علی مردون عبداله یف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر چیز لاجوآی از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۳ مغلوب ساید باکایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، محمدی راهی گروه بازنده‌ها شد. او در این گروه مقابل ضیا باباشوف از کشور آذربایجان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر مانوئل استویچا از رومانی را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدحسین آذرم دخت پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر واسیل کوجوک از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۴ مغلوب اکسایوس موکوبو از نروژ شد و با توجه به راه‌یابی این کشتی گیر به دیدار فینال، آذرم دخت به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ از سد کریستوفر کلانی از مجارستان گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد. آذرم دخت در این دیدار و در یک کشتی تماشایی با نتیجه ۸ بر ۴ از سد عماد ابوالاتا از مصر گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیرمحمد بیات آخرین نماینده ایران در ۵ وزن نخست این رقابت ها، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۳ مغلوب سرخان ممدوف از آذربایجان شد و به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این مرحله مقابل توماس واورزینزیک از لهستان با نتیجه ۴ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار رده‌بندی شد. بیات در دیدار رده‌بندی نیز برابر نیکولاس نتونیاس از یونان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

علی عابدی درزی در وزن ۸۷ کیلوگرم، دیگر نماینده ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها بود که روز گذشته در همان دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل آلگوت کالمان از سوئد شکست خورد و حذف شد.

نظرات بینندگان