کد خبر: ۶۳۳۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۲ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

نفتالی بنت: ایران مهم‌ترین محور دیدارم با بایدن خواهد بود

نخست وزیر اسراییل گفت که در کاخ سفید با رئیس جمهور آمریکا درباره ایران و سایر موضوعات منطقه ای و دوجانبه بحث و رایزنی خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نخست وزیر اسراییل گفت که در کاخ سفید با رئیس جمهور آمریکا درباره ایران و سایر موضوعات منطقه ای و دوجانبه بحث و رایزنی خواهد کرد.

 نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است اواخر هفته جاری به واشنگتن سفر کند تا با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و سایر مقامات این کشور ملاقات داشته باشد.

بنابر اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت امروز (یک شنبه) در اظهاراتی با اشاره به سفر قریب الوقوع خود به آمریکا و دیدار با جو بایدن گفت: موضوعات زیادی برای رایزنی داریم؛ اوضاع نوار غزه، سوریه، لبنان، تحکیم روابط دو جانبه، اما اولین و مهمترین موضوع فعالیت‌های منطقه ای ایران و چگونگی مقابله با آن است.

او همچنین گفت که هنگام بازگشت به دیدار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواهد رفت و پس از آن نیز، در آینده نزدیک به دیدار رییس جمهور مصر می رود.

پیش از این، کاخ سفید نیز اعلام کرده بود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است روز ٢٦ اوت به واشنگتن سفر کند تا در آنجا با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دیدار و درباره موضوعات مختلف، به ویژه ایران گفت وگو کند.

نظرات بینندگان