کد خبر: ۶۳۴۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۶ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

حضور پررنگ ربات‌ها در رستوران‌های هند+تصاویر

شرکت رباتیک NextGen در حال تولید ربات‌هایی است که به مشتریان رستوران‌ها در هند، غذا ارائه می‌دهند  و با مشتریان درباره شرایط روزمره گفتگو می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شرکت رباتیک NextGen در حال تولید ربات‌هایی است که به مشتریان رستوران‌ها در هند، غذا ارائه می‌دهند  و با مشتریان درباره شرایط روزمره گفتگو می‌کنند.

رستوران‌ دار

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از روزنامه هندو، ربات هندی موسوم به چیتی، پلک می‌زند، با احتیاط در اطراف رستوران مانور می‌دهد و غذای شما را سر میز می‌آورد.

ربات

حضور ربات چیتی به وضوح باعث محبوبیت این ربات بین کودکان و بزرگسالان شده است و  یک رستوران در حیدرآباد،   چند آشپز رباتیک دارد و ربات‌ها در لباس سنتی هند (ساری)، غذا‌ها را به میز‌های غذا می‌رسانند و با دست دادن با مشتریان با آنهارتباط برقرار می‌کنند.

این ربات‌ها به بچه‌ها این احساس را می‌دهند که بخشی از فیلمی تخیلی مانند Wall-E هستند، تمام ربات‌ها در واحد حیدرآباد توسط واحد تولیدی Vistan NextGen واقع در شهر HITEC ساخته می‌شوند. در حال حاضر، آن‌ها از شیشه فیبر برای بدنه استفاده می‌کنند و به صورت دستی در واحد تولید ساخته می‌شوند.

 رستوران‌
رستوران‌های رباتیک در شهر‌های دیگر نیز حاضرند، رستوران رباتیک در چنای در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد، در حالی که رستوران رباتیک بنگلور در سال ۲۰۱۹ افتتاح شد. حیدرآباد نیز دارای چندین رستوران رباتیک است.

رستوران‌های هند

ربات‌های رستوران دار، از فناوری‌های شناختی، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و همچنین سیستم رباتیک با اینترنت اشیا (IoT) استفاده می‌کنند. ربات تعاملی با الکسا و گوگل هوم  ادغام شده است و با شش خط چت تعاملی اساسی مانند "نام شما چیست؟ "، "چطور هستید؟ " و "کجا اقامت دارید؟ " برنامه ریزی شده است.

نظرات بینندگان