کد خبر: ۶۳۷۲۹۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۵ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

رئیسی: با موافقت الکاظمی، روادید میان ایران و عراق لغو شد

رئیس جمهور بیان کرد: خبر خوب آقای نخست وزیر عراق برای لغو روادید بود که با اراده عراق و ایران برای توسعه روابط دو کشور انجام می‌شود، همچنین کوریدور ارتباط شلمچه تا بصره انشاالله با تصمیم ایشان و پیگیری وزرای مربوطه در ایران و عراق انجام می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیسی: با موافقت الکاظمی، روادید میان ایران و عراق لغو شد

ایلنا: حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری مشترک خود با مصطفی الکاظمی گفت: مناسبات در حوزه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نظر ما بین ایران و عراق  می‌تواند  توسعه بیشتر پیدا کند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در این نشست که از صبح تا الان به طول انجامید آنچه بین ما مطرح شد، اراده دو  کشور برای توسعه مناسبات است.

وی تاکید کرد: امروز ارتباط ما با عراق یک ارتباط همسایه‌ای نیست، بلکه ارتباط در باورها، ارتباط قلب‌ها و ارتباط عمیق و دو کشور و دو ملت و دولت است؛ ما معتقدیم علیرغم خواست دشمنان، نمی‌توان این مناسبات را در توسعه روابط بین دو کشور از بین برد.

رئیسی گفت: نقش‌آفرینی دو کشور ایران و عراق  در منطقه و در جهان و در ارتباطات بین‌المللی بسیار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: آنچه در نشست‌های تخصصی بین وزرای محترم و آنچه در نشست بین من و آقای نخست وزیر مطرح شد، همه بحمدالله در جهت توسعه مناسبات است و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم این تصمیمات سریعاً به اجرا در بیاید.

رئیس جمهور بیان کرد: خبر خوب آقای نخست وزیر برای لغو روادید بود که با اراده عراق و ایران برای توسعه روابط دو کشور انجام می‌شود، همچنین کوریدور ارتباط شلمچه تا بصره انشاالله با تصمیم ایشان و پیگیری وزرای مربوطه در ایران و عراق انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئله روابط مالی و پولی بین دو کشور از مسائلی است که بناست پیگیری‌های آن انجام ‌شود، گفت: نکته مهم دیگر این است که در آستانه اربعین حسینی هستیم و وضعیت کرونایی فقط برای دو کشور نیست بلکه در جهان وجود دارد؛  حفظ سلامت ظاهری مسئله بسیار مهمی است که در کشور عراق محدودیت ایجاد کرده اما در عین حال آقای نخست وزیر برای اینکه عاشقان اباعبدالله الحسین از این زمینه برای زیارت مضجع امام حسین استفاده کند وعده افزایش کسانی که امکان سفر دارند را دادند که از خبرهای خوبی بود که داده شد.

وی در پایان گفت: امیدوارم که روز به روز رابطه بین دو کشور افزایش پیدا کند و علیرغم خواست دشمنان شاهد روابط خوبی بین دو کشور عراق و ایران باشیم.

نظرات بینندگان