کد خبر: ۶۳۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۰ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۰

درخواست رئیس پارلمان تونس برای مذاکرات ملی

رئیس پارلمان و رهبر جنبش النهضه تونس ابراز امیدواری کرد که بازیگران سیاسی برای آغاز گفت‌وگوی ملی تحت نظارت رئیس جمهوری این کشور با یکدیگر دیدار کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس پارلمان و رهبر جنبش النهضه تونس ابراز امیدواری کرد که بازیگران سیاسی برای آغاز گفت‌وگوی ملی تحت نظارت رئیس جمهوری این کشور با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، راشد الغنوشی، رئیس جنبش النهضه در واکنش به تحولات سیاسی اخیر در این کشور گفت امیدوار است بازیگران سیاسی اصلی در تونس برای آغاز گفتگوی ملی تحت نظر قیس سعید، رئیس جمهوری این کشور و با هدف یافتن راهکارهایی جهت برون رفت از بحران با یکدیگر دیدار کنند.

الغنوشی همچنین تاکید کرد، گفت‌وگوی بدون محدودیت، بستری مناسب برای تمامی راهکارها است.

وی همچنین گفت، هیچگونه کانال ارتباطی با رئیس جمهوری از ۲۵ ژوئیه وجود ندارد و در سایه غیاب دولت و انحلال فعالیت پارلمان، امکان ندارد کشور در مسیر مستقیم و درست حرکت کند.

الغنوشی با توجه به پرونده‌های فساد، خواستار این شد که این پرونده‌ها به دور از هرگونه سیاسی بازی و در چارچوب تفکیک قوا، به دستگاه قضایی تونس سپرده شود.

رئیس جنبش النهضه همچنین تصریح کرد، این جنبش با توجه به موقعیت و نقش آن بخشی از مسئولیت اوضاع این کشور را برعهده می‌گیرد اما نه به گونه‌ای که اتهامات بیش از حد باشد.

نظرات بینندگان