arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۰ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۰

پنتاگون: پرتاب موشکی کره شمالی نشان دهنده تهدید علیه جامعه بین‌الملل است

ارتش آمریکا اعلام کرد، آزمایش و پرتاب یک موشک کروز دوربرد از سوی کره شمالی نشان دهنده تهدید این کشور برای منطقه و جهان محسوب می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: ارتش آمریکا اعلام کرد، آزمایش و پرتاب یک موشک کروز دوربرد از سوی کره شمالی نشان دهنده تهدید این کشور برای منطقه و جهان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، اوایل امروز (دوشنبه) کره شمالی به صورت موفقیت آمیزی نوع جدیدی از موشک‌های کروز دوربرد خود را پرتاب کرد که برد ۱۵۰۰ کیلومتری دارد.

فرماندهی هند-پاسیفیک آمریکا در بیانیه‌ای که چند ساعت پس از پرتاب این موشک منتشر شد، آورده است: ما درباره گزارش‌های مربوط به پرتاب این موشک کروز دوربرد از سوی کره شمالی مطلع هستیم. ما به نظارت و بررسی وضعیت ادامه می‌دهیم و از نزدیک با متحدان و شرکای خود رایزنی داریم.

در این بیانیه همچنین آمده است: فعالیت‌های کره شمالی نشان دهنده ادامه تمرکز این کشور در توسعه برنامه‌های موشکی و نظامی خود است و تهدیدی علیه همسایگان و جامعه بین‌الملل محسوب می‌شود. آمریکا به تعهداتش در دفاع از کره جنوبی و ژاپن همچنان پای‌بند است.

در همین حال، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرد که تحلیل‌هایی در ارتباط با این مساله و در همکاری نزدیک با مقامات اطلاعاتی آمریکا در حال انجام است اما از ذکر جزئیات امتناع کرد.

این جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی سومین آزمایش بزرگ موشکی این کشور در سال جاری میلادی است. در ۲۱ مارس ۲۰۲۱ نیز پیونگ ‌یانگ دو موشک کروز را در ساحل غربی این کشور و در پی آزمایش دو موشک بالستیک کوتاه برد به دریای شرقی درست چهار روز قبل‌تر از آن، شلیک کرد.

نظرات بینندگان