کد خبر: ۶۳۷۸۶۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۲ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

بنی گانتس: تل‌آویو تمایلی به گفت‌وگو با فلسطینی‌ها ندارد

بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل در مصاحبه با نشریه فارن پالسی اظهار کرد که دولت این رژیم در حال حاضر تمایلی به گفتگو با فلسطینی‌ها و دستیابی به توافق با آن‌ها ندارد. وی گفت: تا زمانی که فلسطینی‌ها بین کرانه باختری و نوار غزه که تحت کنترل جنبش حماس است تقسیم شده‌اند، امکان مذاکره واقعی وجود ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بنی گانتس: تل‌آویو تمایلی به گفت‌وگو با فلسطینی‌ها نداردایسنا: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که دولت این رژیم تمایلی به گفت‌وگو با فلسطینی‌ها ندارد.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نشریه فارن پالسی اظهار کرد که دولت این رژیم در حال حاضر تمایلی به گفت‌وگو با فلسطینی‌ها و دستیابی به توافق با آنها ندارد.

وی گفت: تا زمانی که فلسطینی‌ها بین کرانه باختری و نوار غزه که تحت کنترل جنبش حماس است تقسیم شده‌اند، امکان مذاکره واقعی وجود ندارد.

گانتس با اشاره به دیدار اخیرش با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز افزود: اهمیت این دیدار در حفظ روابط با تشکیلات خودگردان فلسطین نهفته است که از اهمیت بالایی برخوردار بود.

وی در این باره تاکید کرد: محمود عباس موفق به اثبات این مساله که قادر به اتخاذ تصمیمات تاریخی است، نشد. او همچنان رویای بازگشت به مرزهای ۱۹۶۷ میلادی را در سر دارد و این اتفاق هیچگاه رخ نخواهد داد و او باید بداند که ما در آنجا هستیم تا در آنجا باقی بمانیم و شهرک‌ها را تخلیه نخواهیم کرد.

گانتس در پاسخ به سوالی درباره احتمال شکل گیری جنگ جدید با نوار غزه با چشم پوشی از تجاوزات روزانه نظامیان اشغالگر به فلسطینی‌های بی‌گناه گفت: ما امیدواریم که پاسخ‌های نظامی قدرتمند دولت جدید به نوار غزه در کنار افزایش کمک‌های اقتصادی اشتهای یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه برای جنگ را کاهش دهد.

وی مدعی شد: السنوار تحت فشار است و دو میلیون ساکن در غزه بالای سر او هستند. به نظر من او کمی بیش از حد مجاز مغرور است.

نظرات بینندگان