کد خبر: ۶۳۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۰۹ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم توانبخشی:

۸۶ درصد ایرانی‌ها از واکسن استقبال می‌کنند

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: مطالعه درمورد پذیرش واکسن کرونا در جامعه شهری و روستایی ایران نشان می دهد که به طور میانگین ۸۶ درصد شهروندان پذیرش واکسن کرونا دارند و از واکسیناسیون استقبال می کنند. او تصریح کرد:هم اکنون ۱۲ درصد شهروندان به شدت در مقابل تزریق واکسن مقاوم هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: مطالعه درمورد پذیرش واکسن کرونا در جامعه شهری و روستایی ایران نشان می دهد که به طور میانگین ۸۶ درصد شهروندان پذیرش واکسن کرونا دارند و از واکسیناسیون استقبال می کنند.

حمیدرضا خانکه با بیان اینکه افرادی که واکسن می زنند، دچار ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ بر اثر کرونا نمی شوند، افزود: به عبارتی این شاخص ها با تزریق واکسن کرونا کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: نظام سلامت در کشورهایی که واکسیناسیون گسترده انجام داده اند بار کمتری را متحمل شده است.

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تاکید کرد: ۷۶ درصد مرگ های کرونایی مربوط به افراد بالای ۷۰ سال است و ۱۲ درصد از این آمار افرادی بوده که تمایل به زدن واکسن نداشتند، تصریح کرد:هم اکنون ۱۲ درصد شهروندان به شدت در مقابل تزریق واکسن مقاوم هستند.

خانکه ادامه داد: البته جریان مخالف واکسن در تمام دنیا از جمله ایران وجود دارد و به نظر می رسد رسانه ها باید بیشتر در مورد فواید زدن واکسن کرونا اطلاع رسانی صحیح و علمی کنند.

وی همچنین گفت: رسانه ها باید اثرات مفید و موثر واکسیناسیون را که تاکنون به اثبات رسیده را برای مردم تبیین کنند.

وی افزود: هرچند ناشناخته هایی در مورد واکسن کرونا وجود دارد اما تاکنون اثرات مثبت آنها به اثبات رسیده است.

سه عامل مهم برای مدیریت کرونا

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در ادامه سه عامل مهم برای مدیریت بیماری کرونا را واکسیناسیون سریع، حمایت مالی و اجتماعی از گروه های آسیب پذیر و کم برخوردار و رعایت توصیه های اجتماعی عنوان کرد.

خانکه اظهار داشت:این سه عامل باید با هم انجام شود، در غیر این صورت کشور موفق به مدیریت بیماری کرونا نمی شود.

وی یادآور شد: توصیه های اجتماعی از جمله فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و شستن دست ها و حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی ها کماکان باید رعایت شود.

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در عین حال بیان کرد: نمی توان به مردم فشار آورد که توصیه های اجتماعی را رعایت کنند، اما از آنها حمایت نکرد.

نظرات بینندگان