arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۸۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۵ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

قوه قضائیه: متهم ردیف اول پرونده شرکت مفتاح خودرو در پی سکته قلبی درگذشت

مرکز رسانه قوه قضائیه با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تأیید خبر فوت میثم رضائی، متهم ردیف اول پرونده مفتاح خودرو اعلام کرد: اموال متهم متوفی کفاف رد مال وی را در صورت قطعیت محکومیت خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در پی انتشار خبری مبنی بر فوت "میثم رضایی" متهم ردیف اول شرکت مفتاح خودرو، مرکز رسانه قوه قضائیه به اطلاع می‌رساند؛ نامبرده که سابقه طولانی اعتیاد و مصرف مواد مخدر داشته، قبل از اعزام به زندان، حتی در مرحله رسیدگی بدوی به پرونده به‌علت سابقه بیماری به مراکز درمانی اعزام شده بود و از مراقبت‌های ویژه پزشکی بهره‌مند بوده است و در بیمارستان لقمان تهران فوت کرده‌ است.

بنابراین گزارش، پرونده شرکت مفتاح خودرو از جمله پرونده‌های کثیرالشاکی محسوب می‌شود که با فوت متهم ردیف اول آن رسیدگی به این پرونده مختومه نخواهد شد؛ بلکه بخشی از این پرونده در دست رسیدگی قضائی است و در خصوص بخش دیگر از آن نیز رأی صادر شده است.

در خصوص قسمتی از پرونده که رأی بدوی صادر شده، متهم متوفی با حدود یک هزار و 600 شاکی و با اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای به 12 سال حبس و جزای نقدی محکوم شده است و در حال حاضر پرونده در دیوان عالی کشور در مقام فرجام‌خواهی است و در صورت قطعیت حکم صادره، فرآیند رد مال با شناسایی اموال وفق مقررات انجام خواهد شد.

در پرونده دوم نیز، کیفرخواست با بیش از 70 شاکی صادر شده است و در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حال رسیدگی است.

شایان ذکر است؛ اموال متهم متوفی کفاف رد مال وی را در صورت قطعیت محکومیت خواهد داد.

نظرات بینندگان