arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۳۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

اعتصاب غذای ۱۰۰ اسیر فلسطینی در اعتراض به شرایط بد زندان

باشگاه اسرای فلسطینی یکشنبه شب اعلام کرد، ۱۰۰ اسیر فلسطینی از امروز (دوشنبه) در اعتراض به فشارها و اقدامات تنبیهی زندان عوفر رژیم صهیونیستی در این زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: باشگاه اسرای فلسطینی یکشنبه شب اعلام کرد، ۱۰۰ اسیر فلسطینی از امروز (دوشنبه) در اعتراض به فشارها و اقدامات تنبیهی زندان عوفر رژیم صهیونیستی در این زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

به گزارش روسیا الیوم، باشگاه اسرای فلسطینی افزوده است: اداره زندان عوفر از توافقی که برای توقف فشارها و محدودیت ها علیه زندانیان بود، عقب نشینی کرد و بخشی از آن ها را که پس از عملیات اخیر تونل آزادی اعمال کرده بود، بازگرداند.

بر اساس این گزارش، اسرای زندان عوفر در گام نخست اسامی ۱۰۰ نفر را که از روز دوشنبه اعتصاب غذای خود را آغاز می کنند، تحویل مسؤولان زندان دادند و در صورت ادامه اقدامات تنبیهی و اعمال محدودیت ها علیه اسرا این اعتصاب غذا ادامه خواهد داشت.

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که مسؤولان زندان عوفر اخیرا و پس از فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، سرکوب، بازرسی، ضرب و شتم و محرومیت از برخی امکانات مانند استحمام را علیه اسرای فلسطینی افزایش دادند.

بیش از ۹۰۰ اسیر فلسطینی از جمله شماری کودک در زندان عوفر محبوس هستند.

پیش تر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) رژیم صهیونیستی را به شدت نسبت به عواقب و پیامدهای هرگونه تعرض علیه اسرای فلسطینی یا حمله به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری برحذر داشت.

همچنین «خالد محاجنه» وکیل کمیته امور اسرای فلسطین از وضعیت دردناک و ظالمانه اعمال شده توسط ماموران رژیم صهیونیستی علیه اسرای فراری فلسطینی بازداشت شده، خبر داد.

حدود دو هفته پیش، شش اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع شدند؛ فرار کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که دو اسیر فراری دیگر زندان «جلبوع» بازداشت شده‌اند، یعنی عملا هر ۶ اسیر فراری از این زندان اسرائیلی مجددا دستگیر شده‌اند.

«أیهم کممجی» و «مناضل نفیعات» بامداد روز یکشنبه در یک عملیات امنیتی رژیم صهیونیستی در شهر جنین بازداشت شدند.

نظرات بینندگان